Lielajam basketbolam aug jaunā maiņa

- 19.Maijs, 2014

Maija sākumā Ventspilī norisinājās Latvijas jaunatnes basketbola līgas (LJBL) finālsacensības U-19 vecuma grupā zēniem.

Valmieras Bērnu sporta skolas basketbola nodaļas audzēkņi  treneru Ojāra un Gata  Melderu vadībā sezonas laikā izcīnīja tiesības piedalīties finālā, lai cīnītos par medaļām.

Finālturnīrā pēc aizvadītas teicamu spēļu sērijas no valmieriešiem veiksme novērsās pusfinālā, kur ar 75:76 nācās piekāpties BJBS Rīga/Pārdaugava komandai. Bet prieks par mūsu jauniešiem, kuri cīņā par 3. vietu ar 78:73 pārspēja mājniekus — Ventspils Spars komandu — un izcīnīja bronzas medaļas. Jānis Engers tika iekļauts finālturnīra simboliskajā piecniekā.

Jāatzīmē, ka šī komanda iepriekš uz goda pjedestāla LJBL kāpa  2011. gadā, kad U-16  grupā tika izcīnītas sudraba medaļas.

No 29. aprīļa līdz 1. maijam Samarā (Krievija) šī vecuma komanda piedalījās arī Eiropas jaunatnes basketbola līgas superfinālā (EYBL). Šeit spēkiem mērojās Eiropas stiprākās junioru komandas. Valmierieši guva lielisku pieredzi un kopvērtējumā 16 komandu konkurencē izcīnīja 8. vietu.

BRONZAS MEDAĻU IEGUVĒJI. No labās treneris O. Melderis, J.  Apsītis, E. Ivanovs, R. Freibergs, R. Urniks, A. Jekimovs, A. Ruģēns, D. Sārs,  G. Melderis; priekšplānā — J. Engers, M. Riekstiņš, K. R. Indrāns, J. P. Maniks. Komandā sezonas laikā vēl startēja R. Kānītis, K. Avotiņš, J. Kivriņš, kuru nav šajā attēlā.