Latvijas Kultūras vēstnieki iedvesmojas Polijā un dara Latvijā

- 22.Marts, 2023
Pie mums un citur
Laikrakstā

Kas ir Latvijas Kultūras vēstnieki?

Kopš 2012. gada ar Kultūras ministrijas atbalstu, parasti reizi gadā, mācību programmu Latvijas Kultūras vēstnieki (turpmāk – LKV) īsteno Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

LKV mācību modelis ir balstīts uz Britu padomes programmām Starpkultūru vēstnieki (Intercultural Navigators) un Darbīgās kopienas (Active Citizens), tātad Latvijas Kultūras vēstnieki ir dažādu jomu pārstāvji, kultūras telpas veidotāji, kultūrvēsturiskā mantojuma glabātāji, popularizētāji savā pagastā, pilsētā, novadā, reģionā, Latvijā. Pašlaik šo mācību kursu apguvuši ap 300 LKV, viņi regulāri pilnveido zināšanas par kultūras daudzveidību, sabiedrības saliedēšanu, tiekas nometnēs, kurās gūtās idejas kalpo par pamatu savstarpēju partnerību iedibināšanai un attīstībai. 

No 16. līdz 22. februārim biedrības «Sadarbības platforma» projektā Iespēju laiks, Erasmus+ programmas «Mācību mobilitātes pieaugušo izglītības sektorā» ietvaros 11 Latvijas Kultūras vēstniekiem no dažādām Latvijas pusēm bija iespēja doties uz Poliju, lai sadarbības partneru, Podlases Kultūras Institūta Belostokā (turpmāk – PIK), vadībā iepazītu kultūras, tūrisma, vēstures, digitalizācijas, uzņēmējdarbības jomu mijiedarbības piemērus Belostokā un Podlases vojevodistē. 2018. gadā LKV apmācības veica arī Ķoņu tautas nama un bibliotēkas vadītāja Kadrija Mičule, kurai tika piedāvāta iespēja piedalīties šī projekta mobilitātē.

POĻU TAUTAS TĒRPU elementi palīdz apgūt deju soļus.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru