Laimīga uzvara paviršā spēlē

9.Novembris, 2018

Trešdien Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola basketbolisti savā laukumā izcīnīja trešo panākumu OlyBET Latvijas – Igaunijas čempionāta spēlē, saspringtā galotnē par viena groza tiesu pārspējot turnīra pastarīšus jēkabpiliešus. Šis nu bija reāls piemērs, ka labāk uzvara sliktā spēlē...

VG/ViA – Jēkabpils/SMScredit.lv 84:82 (24:14, 19:28, 15:19, 26:21)

Sākums ar rezultatīvu Kaufmaņa spēli mājiniekiem sanāca pārliecinošs, pēc 10 minūtēm 24:14, puse punktu Kaučam. Tas acīmredzami iemidzināja mūsējos, taču mobilizēja ciemiņus, kuri nekavējās, laukumā ilgāku laiku esot tīram ViA studentu sastāvam, rādīt gan savu virslīgas pieredzi, gan izmantot vairākas mājinieku kļūdas savā laukuma pusē un pārsteidzošo biklumu un neizlēmību daudzās labās situācijās pie pretinieku groza. Tikai Kaufmaņa firmas trejacis – tāls un pāri sedzēja rokām – ļāva pirmo puslaiku mājiniekiem pabeigt plusos – 43:42.

Pēc lielā pārtraukuma viesi spēlēja arvien drošāk, kamēr valmieriešiem aizsardzībā neizdevās apturēt jauno talantu Kohu. Lielā mērā 30 minūšu rēķinu izšķīra ciemiņu 4 trejači pret mūsējo tikai vienu (Ivanovs), kas ļāva trešo ceturtdaļu pabeigt ar tikai 3 punktu deficītu – 58:61.

34. minūtē valmierieši ar Elkšņa trejaci pēc ilgāka laika atguva vadību – 72:70. Tomēr joprojām uguņoja Kohs, trāpot 2 tālmetienus – atkal neizšķirts 77:77. Tad trejacis Kaučam un grozs Ziediņam – 94 sekundes pirms pamatlaika beigām cerīgs 82:77. Viesu uzbrukums nesekmīgs, taču, mājiniekiem bikli noskatoties, viesiem 2+1 no grozapakšas sagādā Aleksējevs – vairs tikai 82:80. Atbildei ne tas labākais Kaufmaņa metiens plus vēl zem viesu groza piezīme Engeram, bet Kohs ir apskaužami precīzs no soda līnijas – 82:82. Atlikušajās 9 sekundēs lūšus ar negaidītu caurgājienu pārsteidz Elksnis, un Sokolova izmisuma tālmetienam no centra, ko pamanās nobloķēt Kauča, vairs nav nozīmes – mājiniekiem 84:82 dod bilanci 3-4, viesiem 0-8.

Mājiniekiem punktus guva: Kaufmanis 24+4AB+6RP+3PB+1BM+5 kļūdas (ef. koef. +26), Elksnis 18+4AB+5RP+3 kļūdas (+17), Dubults 10+3AB+1BM (+10), Ivanovs 7 (+6), Engers 6+7AB+3BM (+14), Liepiņš 6+4AB (+10), Ziediņš 6+4AB+1BM (+8), Kohanovs 3 (+1), Grīnbergs 2+3AB+1BM (+4), Ermansons 2+3AB+1BM (+2). Viesiem rezultatīvākie: Kohs 26+9AB+3 kļūdas (+22), Aleksējevs 20+14AB+3RP+3PB+1BM (+33). Pārējā komandu statistika: divpunkti 54%:43%, trīspunkti 40%:37%, sodi 66%:85%, AB 37:41, RP 20:18, PB 5:10, BM 7:1, kļūdas 11:10, komandu ef. koef. summas 102:94.

Paldies skatītājiem, kuri mūsu komandu pamatīgi atbalstīja visgrūtākajos mača brīžos! Pēc trešdienas VG/ViA ar 42,9% uzvaru atrodas 9. vietā turnīra tabulā. Sestdien Valmierā viesojas līgas līderkomanda Tallinas Kalev/Cramo ar VTB līgā konkurētspējīgu sastāvu un ideālu līdzšinējo bilanci 8-0. Būs iespēja novērtēt mūsu basketbolistu varēšanu uz ļoti nopietna fona. Par uzvaru!

IZŠĶĪRA VISU. Tieši mūsējo saspēles vadītājs Edmunds Elksnis ar savu veiksmīgo caurgājienu līdz pat jēkabpiliešu grozam pēdējā uzbrukumā izšķīra mača likteni par labu Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola komandai. Edgara Vaivada foto