Ko mums stāsta tautasdziesma

27.Jūlijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras pilsētas svētku pirmajā dienā, 27. jūlijā, Valmieras muzejā pl. 18 atklās izstādi Tautasdziesmas stāsts. Tā iepazīstinās ar Valmieras muzeja krājumu, kas stāsta par senajiem arodiem, darbarīkiem, sadzīves priekšmetiem un sabiedrības attīstību kopumā. Tautasdziesma izstādē skatīta kā saikne ar pagātni, vienlaikus godinot tās krāšņumu un daudzveidību.

Tautasdziesmas ir viena no galvenajām latviešu folkloras mutvārdu tradīcijām, kas veido latvisko identitāti. Tās ir apjomīga informācijas krātuve, līdz mūsdienām saglabājot ziņas par senču dzīvi, sabiedrības attīstību. Tautasdziesmu četrrindēs ietverts plašs izziņas materiāls, kas ir nozīmīgs pētniecības avots.

Izstādei atlasīts ap 200 lietisko materiālu un ap 200 papīra vienību. No muzeja krājuma būs apskatāmi gan priekšmeti, darbarīki, gan arī dokumentārā informācija un fotogrāfijas.

Izstādi vēl interesantāku un saistošāku padarīs ziņas par vecvārdiem, kurus mūsdienās lieto reti vai nelieto vispār, bet bez kuriem ir apgrūtināta tautasdziesmās ietvertās informācijas uztvere. Tāpat tiks izmantoti interaktīvi un digitāli risinājumi, kas apmeklētājam ļaus pārbaudīt zināšanas, interesantā veidā uzzināt daudz jauna, atkāpjoties no pasīva vērotāja lomas.

Izstāde apskatāma līdz 2018. gada 20. augustam.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru