Ielūdz Artas Jēkabsones kvintets

17.Augusts, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Svētdienas pēcpusdienā koncertzālē Valmiera ar patiesām, piedzīvojumu un laimes emocijām mūzikā klausītājus uzrunās samtainās balss īpašniece Arta Jēkabsone. Arta ir latviešu džeza vokāliste, komponiste un aranžētāja. Latvijā mūziķe sadarbojusies ar fanka grupu Bunch of Gentlemen, Lady Jazz Trio un bijusi fona dziedātāja Ray Charles meitai — Sheila Ray Charles. Viņa ir Motreux Shure Vocal Competition 2016. gada Grand Prix ieguvēja, un, pateicoties uzvarai konkursā, Arta ieguva iespēju piepildīt ikviena mūziķa sapni — ierakstīt savu pirmo debijas albumu Light, ar kuru šajā vasarā priecēs klausītājus Baltijā.

Mūzikas albums Light (latv.  gaisma) caurstrāvo gaismas un viegluma vibrāciju. Tas ir divu gadu pārdomu un iedvesmas laiks, kurš ir iemūžināts kopā ar jauniem un daudzsološiem Ņujorkas mūziķiem un Artas Ņujorkas ģimeni — pianistu Theo Walentiny, basistu Nick Dunston, ģitāristu Lucas Kadish un bundzinieku Connor Parks. Tās stāsta par gaismu kā izteiksmes līdzekli mūzikā, dabā, kas Artai ir ļoti tuva un arī gaisma kā metafora – cilvēks un tā enerģija, kuru sniedz pasaulei, sapņiem, par ilgām pēc mājām.

Arta Jēkabsone Quintet viņi ir uzstājušies 2017. gada Montrē džeza festivālā, prezentējot albuma Light kompozīcijas un vadot ikvakara džeza džema sesijas festivāla ietvaros, arī Taivānas Kultūras Centrā Ņujorkā. Šoruden viņi koncertēs Ņujorkas klubos The Jazz Gallery, Cornelia Street Cafe un citviet. Arta ir laimīga, ka šovasar gaisma sasniegusi arī Latviju.

Arta Jēkabsone Quintet. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru