Gleznošana — laiks sev un pašapliecināšanās

- 9.Jūlijs, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

«Muzejs jau vairākus gadus piedāvā dažādas izglītības programmas skolēniem, bet šis ir viens no muzeja veiksmīgākajiem mūžizglītības projektiem,» Valmieras muzeja Izstāžu nama 2. stāvā atverot mākslas kursu kursantu gleznu izstādi, norādīja muzeja direktore Iveta Blūma, kas arī pati ir viena no 12 izstādes autoriem.

Septiņi no viņiem glezno otro sezonu, pieci — pirmo gadu. Lielākajai daļai kursantu nav iepriekšējas pieredzes vai speciālu zināšanu, bet viņi, sajutuši sevī slēptu talantu,  vēlas izpaust sevi krāsās.

Plašajā ekspozīcijā skatāmas eļļas gleznas uz audekla un kartona.

Inga Logina stāsta, ka iesākumā biedrība «Beverīnas amatnieki» meklējusi mākslinieku, kas varētu mācīt interesentus gleznot. Piekritusi jaunā talantīgā gleznotāja Ieva Lapiņa-Strazdīte, kas kursantu skološanu turpinājusi arī tad, kad šo iniciatīvu pārņēmis muzejs. «Kad svētkos pagājušajā gadā Brenguļos ieraudzīju Ievas audzēkņu pirmos darbus, sapratu: man arī gribas to darīt. Savulaik neiestājos mākslas skolā, bija vai nu zems pašnovērtējums, vai citi iemesli, kāpēc domāju, ka netikšu uzņemta, bet vēlēšanās gleznot bijusi vienmēr. Ikdienā filcēju, mazliet esmu darbojusies ar akvareļkrāsām, riskēju un pieteicos kursos.

GLEZNOŠANAS KURSU dalībnieku darbu izstāde Valmieras muzejā atvērta līdz 26. jūnijam. Ārijas Romanovskas foto

 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru