Fēnikss piekāpjas Garkalnei

- 20.Aprīlis, 2015

11. aprīlī Rūjienā mājinieki regbija klubs «Fēnikss» ar rezultātu 40:43 piekāpās «Garkalne/Livonia» komandai abu komandu pirmajā spēlē jaunajā Latvijas čempionātā.

Jau spēles pašā sākumā Mārtiņš Bērziņš veica piezemējumu laukuma malā, izvirzot mājiniekus vadībā 5:0. Tomēr spēles turpinājumā «Garkalne/Livonia» atbildēja ar trim piezemējumiem un vienu precīzu realizācijas sitienu, uz ko RK «Fēnikss» regbisti spēja atbildēt vien ar diviem precīziem Reiņa Zaltes soda sitieniem. Pēc pirmā puslaika 11:17.

Otrajā puslaikā turpinājās līdzvērtīga spēkošanās, tomēr «Garkalne/Livonia» regbisti visu laiku atradās vadībā un spēja to nosargāt 40:43. Lai arī zaudējums, tomēr ir iegūti divi bonusa punkti Latvijas čempionāta ieskaitē, kas lieti noderēs garajā regbija sezonā.

«Bija ļoti daudz kļūdu. Neatradām zāles pret tām. Otrajā puslaikā veicām daudzas maiņas, taču laukumā iznākušie spēlei nebija gatavi. Esmu nedaudz šokā. Šis ir piemērs tam, ka jāgatavojas ir katrai spēlei,» pēc spēles sacīja «Garkalne/Livonia» treneris Edmunds Ščavinsks, kurš uz šo spēli pildīja trenera pienākumus galvenā trenera Toma Ziboļa vietā.

«Pēc zaudējuma iepriekšējā spēlē pret «Ežiem» mums tagad bija izdevies sakārtot savu uzbrukumu, un arī uz spēli puiši izgāja noskaņojušies,» sacīja RK «Fēnikss» galvenais treneris Kristaps Staņa. «Otrā puslaika sākumā «Livonia» uzspieda stiprāk, un mēs ar to netikām galā. Pēc mūsu nevajadzīgām kļūdām ielaidām dažus piezemējumus, taču spēles pavedienu neatlaidām.»

Par vērtīgāko spēlētāju «Fēnikss» komandā Staņa nosauca trešās līnijas uzbrucēju Mārtiņu Bērziņu, kurš bijis ļoti labs gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. «Fantastiski nospēlēja arī Reinis Zalte, vadot saspēli. Spēli klātienē vēroja arī Latvijas izlases galvenais treneris Sergejs Lisko, kurš arī uzteica Zalti,» sacīja Staņa.

18. aprīlī ar spēli pret Kauņas «Ąžuolas» izbraukumā «Fēnikss» atklāja jauno Baltijas klubu čempionāta sezonu.

RK «Fēnikss» — «Garkalne/Livonia» 40:43 (11:17)

RK «Fēnikss». Piezemējumi: Mārtiņš Bērziņš, Āris Kaģis, Dāvis Bajārs (2), Kristaps Bērze.

Realizācija: Reinis Zalte (3).

Sodi: Reinis Zalte (3).

PIEZEMĒJUMS. Pretinieku spēlētāju Gundaru Grieķi neizdodas apstādināt Tomam Zirnim. Karīnas Kauces foto