Ēno arī VARAM ierēdņi

- 26.Septembris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai diskutētu par atkritumu uzskaites kārtību un tās izpildi dažādās SIA ZAAO struktūrvienībās, 16. septembrī, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumam ZAAO atsaucoties uz iniciatīvu Ierēdnis ēno uzņēmēju, divas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ierēdnes – Vides aizsardzības departamenta Vides kvalitātes un atkritumu apsaimniekošanas nodaļas ekspertes – ieradās ZAAO un visas darba dienas garumā ēnoja uzņēmuma  Šķirošanas daļas vadītāju Gintu Gailumu.

Ministrijas pārstāves tika iepazīstinātas ar Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas sistēmu. Abām ēnām bija iespēja detalizēti iepazīties ar šķiroto atkritumu uzskaites un analīzes dokumentāciju gan ZAAO birojā, gan uzņēmuma ekolaukumos.

VARAM vecākā eksperte Ilze Doniņa atzina, ka pašlaik, kad plānoti likumdošanas grozījumi iepakojuma savākšanas sistēmā, šādas sarunas starp likumdošanas pārmaiņu rekomendāciju rakstītājiem un praktiskā darba veicējiem ir ļoti būtiskas. ZAAO Šķirošanas daļas vadītāja Ginta Gailuma atzinīgi novērtēja VARAM ekspertu vizīti, paužot cerību, ka šādas abpusēji ieinteresētas sadarbības rezultātā izdosies izveidot jēgpilnu uzskaites sistēmu, lai tā dotu kvalitatīvi analizējamus datus.

Iniciatīvu Ierēdnis ēno uzņēmēju organizēja Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas Darba devēju konfederāciju un Junior Achievement Latvia. Tās mērķis ir tiesību aktu izstrādātājiem, kā arī īstenotājiem novērtēt iestādes radītā regulējuma darbību tieši pie lietotāja.

LIKUMU RAKSTĪTĀJU UN PRAKTIĶU KOPDARBS. Ginta Gailuma (no labās) savas ēnas iepazīstina ar dokumentāciju. Foto no ZAAO arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru