Ekolaukumos var nodot stiklu

2.Augusts, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Līdz 31. augustam notiek SIA «ZAAO» (ZAAO) organizēta izlietotā stikla iepakojuma vākšanas akcija «Stiklloto», kuras laikā, nogādājot uz ekolaukumiem vismaz 10 tukšas stikla pudeles vai burkas, ir iespēja piedalīties balvu izlozē.

Akcijā var nodot tikai izlietotas, izskalotas pudeles un burkas. Tās var būt saplīsušas. Pudeles un burkas var būt ar etiķetēm un metāla vākiem/korķiem. Akcijā nevar nodot keramikas pudeles, spoguļus, vāzes, fajansa un porcelāna traukus, kosmētikas stikla pudelītes un trauciņus, jo tiem ir nepieciešams cits pārstrādes process.

Akcija tika rīkota arī pagājušajā gadā, kad mēneša laikā iedzīvotāji pārstrādei nodeva vairāk nekā 82500 stikla iepakojuma vienības jeb 27 tonnas konkrētā iepakojuma.

Akcija ir spēkā tikai ZAAO darbības reģionā.

ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: «Stiklam ir bezgalīgi daudz dzīvību. To var pārstrādāt atkal un atkal, ražojot jaunas pudeles, burkas un dekoratīvos elementus. ZAAO darbības reģionā pēc ekolaukumu apmeklētāju skaita un savāktā apjoma redzam, ka aizvien vairāk ir tādi iedzīvotāji, kuri ir gatavi šķirot un iesaistās piedāvātajā dalīti vāktu atkritumu nodošanas sistēmā. Iespējams, ka šogad akcijā nodotais stikla iepakojuma daudzums nebūs tik liels, cik iepriekš, jo no šī gada sākuma sešu pilsētu teritorijās – Cēsīs, Valmierā, Saulkrastos, Smiltenē, Limbažos un Valkā – esam attīstījuši savu infrastruktūru un tagad privātmāju iedzīvotājiem ir iespēja iepakojumu šķirot pie savas mājas namdurvīm, nemērojot ceļu līdz ekolaukumiem.»

Ikdienā ZAAO nodrošina, ka iedzīvotājiem 20 ekolaukumos, simtos ekopunktu un pakalpojuma «Videi draudzīgs birojs» ietvaros ir iespēja bez maksas nodot ne tikai stikla iepakojumu, bet arī papīra, plastmasas un metāla iepakojumu. Ekolaukumos privātpersonas var nodot arī nolietotu sadzīves elektrotehniku, sadzīvē radušos bīstamos atkritumus, zaļos un lielgabarīta atkritumus, būvgružus, kā arī lietošanai derīgus apavus.

JĀLIEK SOMĀ un jānes uz ekolaukumu, lai tukšas stikla burkas un pudeles neaizņemtu vietu virtuvē. Par paveikto ZAAO dažiem sola laimi loterijā. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru