Darām Rūjienai

- 5.Jūnijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar šādu motivāciju deviņi Eiropas jaunieši kopš 2019. gada augusta ieradušies Rūjienā, lai papildinātu savas zināšanas un pieredzi. 

Jaunieši – Jose (Portugāle), Maxence (Francija), Agathe (Francija), Karolina (Vācija), Kawther (Dānija), Hassan (Turcija), Francesca (Itālija), Svantje (Vācija), Kubra (Turcija) – savu pieredzi papildina vairākās Rūjienas novada pašvaldības iestādēs – Rūjienas vidusskolā, Rūjienas pilsētas bibliotēkā, Sociālās aprūpes centrā «Lode», Multifunkcionālajā jauniešu iniciatīvu centrā,  biedrībā «Rūjienas senioru māja» un jauniešu organizācijā «Ligzda». Jauniešu uzturēšanās Latvijā, Rūjienā, tiek finansēta no Eiropas solidaritātes korpusa projekta «Darām Rūjienai», kas turpināsies līdz 2022. gadam. Kopumā šajā projektā tiks uzņemts līdz 21 brīvprātīgajam jaunietim, kas Latvijā pavadīs 12 mēnešus. 

Katrs no viņiem dalījās iespaidos, dzīvojot Rūjienā un izmantojot iespēju apmeklēt Latviju un tuvākās valstis. 

Jose, brīvprātīgais  Rūjienas senioru mājā: 

«Esmu pabeidzis vidusskolu. Es nezināju, ko vēlos mācīties tālāk, varēju izvēlēties vairākas lietas, bet es izvēlējos kļūt par brīvprātīgo. Pirmkārt, jo biju pārliecināts, ka tas mainīs manas domas un pavērs plašāku redzējumu, un palīdzēs rast labākas idejas manai nākotnei. Otrkārt, es gribēju darīt ko tādu, kas mainītu pasauli. Esmu iedvesmojies no slavenā teiciena «Esi pārmaiņas, ko gribi redzēt pasaulē». Pie tam es ļoti gribēju ceļot un iepazīt vairākas valstis, tas man ir vērtīgākais ieguvums, ko dod brīvprātīgā iespējas. Diemžēl Covid-19 dēļ to nesanāca darīt vairāk, bet paspēju pabūt Igaunijā un Somijā.

KOPĪGAJĀ PĀRGĀJIENĀ: Karo, Max, Svantje, Jose, Hasan (no kreisās, stāvot kājās) un Kurba, Kawther, Francesca. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru