BMX muzejs – jaunās telpās

17.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ļoti iespējams, ka šāds BMX muzejs, kāds ir sporta un atpūtas centrā Avoti, ir vienīgais pasaulē, taču kopš pagājušās piektdienas tas kļuvis vēl unikālāks, jo jaunā ekspozīcijas mājvieta tagad satilpināta vairākos stāvos tieši zem BMX Superkrosa starta estakādes.

Atklāšanas brīdī bija klāt gan Valmieras BMX celmlauži Jānis Siliņš un Valdis Vanags, gan divkārtējais – Pekinā un Londonā – olimpiskais čempions Māris Štrombergs, gan Pekinas BMX olimpietis Artūrs Matisons, gan viens no pirmajiem Valmieras BMX lielajiem braucējiem Uldis Sangovičs, gan BMX kluba Tālava prezidents Jānis Matisons seniors, gan kluba galvenais treneris Olafs Lakučs. Tā kā Avoti atrodas uz Valmieras un Burtnieku novada robežas, tad apsveikuma runas teica arī novada domes priekšsēdis Edvīns Straume un Valmieras mērs Jānis Baiks, abi vietvaru līderi dāvināja muzejam pa relikvijai – Burtnieku novada un Valmieras BMX fanu karogus.

Pasākumu vadīja Latvijas BMX krusttēvs Jānis Siliņš: «Mums šodien jaunās telpās jāatklāj renovētais vēstures turpinājums, ko mēs saucam par BMX muzeju. Bija BMX slavas zāle, tā arī turpināsies, tikai tagad augstākos stāvos. Mūsu laikā šādam BMX muzejam ir ārkārtīgi liela nozīme, jo straujajā informācijas tehnoloģiju laikmetā bieži vien jaunā paaudze nepievērš uzmanību ticībai, ka es to varu, ka mēs to varam. Un ar šo domu Valmieras Tālavas kluba vadība Matisonu ģimenes personā, daudzskaitlī runājot, ir dzīvojuši, viņi saprot, ka no šī kluba ir nākuši trīs olimpieši un kāda nozīme tagad ir šo ideju turpināt nest nākamajām paaudzēm. Patīkamākais ir tas, ka ne tikai pēc uzaicinājumiem presē šī vieta aicina iesaistīties BMX sportā, bet arī daudzas skolu klases šeit ierodas ekskursijā un organizēti tiek vadītas, un šiem bērniem rodas vēlme – es arī varu pamēģināt, jo, redz, kādi ir rezultāti... Pamatu pamats šī muzeja tapšanai bija pēc Pekinas olimpiskajām spēlēm, kurās startēja trīs BMX kluba Tālava braucēji – Māris Štrombergs, Artūrs Matisons un Ivo Lakučs. Tātad šis jaunais muzejs tagad ir turpinājums, un tas ir visa nākotnes muzeja sākums!»

MAN ARĪ GABALIŅU! Latvijas BMX krusttēvs un biedrības BMX muzejs valdes loceklis Jānis Siliņš tūlīt no divkārtējā olimpiskā čempiona Māra Štromberga saņems gabaliņu no simboliskās BMX muzeja jauno telpu atklāšanas lentītes Latvijas karoga krāsās.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru