Māris Bušmanis

Ielūdz kamerkoris «Kaķi»

22.Decembris, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Tradīcija, kuru nepazaudēt (lai cik grūti sadabūt vienkopus dziedātājus viņu ikdienas aizņemtībā), ir Ingas Zirnes jau daudzus gadus uzturētā pārliecība, ka «Kaķu» Ziemassvētku koncertam jābūt! 

Skroderdienas Kokmuižā

28.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kocēnu pamatskolas saime sāka līgot un svinēt Jāņus jau 20. jūnijā: pēc 9. klašu izlaiduma, pēc grūta, bet veiksmīgi aizvadīta mācību gada (akreditācija, projekti, pandēmija, Ukrainas skolēnu uzņemšana...

Kamerkorim «Kaķi» – 20!

22.Aprīlis, 2022
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Saule spēlējas, iemirdzas stikli, visa maza un liela (cilvēks?) radība kust, tekalē, rosās. Kaķīt’s, kā dažbrīd saka kora mamma kormeistare Līga Iesmiņa, arī jau kādu brīdi trencas un tiek diriģentes Ingas Zirnes dzīts kopā muzicēt, lai 20 gadu jubilejas koncertā – brīdi pirms pirmajos pērkonos un ziedēšanas trakumā iesper maijs – 30. aprīļa svētvakarā plkst. 17 Valmieras Kultūras centrā ielūgtu būt dziesmās un domās kopā ar «Kaķiem».

Valmierieši pasaules olimpiādēs

2.Septembris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas bijušais 12. klases skolēns Mairis Bērziņš Latvijas komandas sastāvā ieguvis bronzas medaļu starptautiskajā olimpiādē bioloģijā (Mairim bioloģiju ģimnāzijas vidusskolas klasēs mācīja skolotāja Guna Taube).

Kaķu Ziemassvētki

13.Decembris, 2019
Kultūra un izklaide
Portālā

Nekas nav mainījies. Diriģentes Ingas Zirnes SOS sauciens Vējš vītolos! pēdējos mēģinājumus pirms Ziemassvētku koncerta ir atskanējis, un Kaķi atkal grib būt Ziemassvētku sajūtām apdāvināti, kā, trimdā dzīvojot, Upsalā rakstījusi Zenta Mauriņa, priecāties par nederīgām lietām un ticēt tam, kas nekad vēl nav noticis.

Ciemos

20.Decembris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

pie sev mīļajiem cilvēkiem sestdien, 22. decembra pēcpusdienā (pl. 16, nepacietīgākie gaidīti jau mēģinājumā pl. 14), Valmieras muzeja Izstāžu namā dosies kamerkoris Kaķi. Parastā, bet tāpēc vēl jo vairāk īpašā kādas ģimenes ceļā, kurā nav iespējams nepamanīt ziemas idilli, sniega brīnumu darīt cilvēkus priecīgākus, redzēt dievišķu gaismu baznīcas logos un ļaut sirdij sasilt par sev tuvo cilvēku mazajiem darbiem, Ziemassvētkus radot.

Kaķu Ziemassvētku miers

15.Decembris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Kad Kaķu vadītājai Ingai Zirnei tika jautāts, kas īpašs šogad būs kamerkora Ziemassvētku programmā, viņas atbilde bija, ka nebūs lielu izaicinājumu, jaunu formu un meklējumu — būs Ziemassvētku miers mīļās un labās Ziemassvētku dziesmās (tām gatavojoties arī mazie kaķēni).

Vai viegli būt deputātam?

6.Decembris, 2017
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas jaunieši meklē atbildes Strasbūrā

Novembra pēdējā nedēļā 24 Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas vispārizglītojošā virziena (dabaszinātniekiem un matemātiķiem citi izaicinājumi, lai gan līdzi bija arī viens dabaszinātnieks) skolēni mācījās ārpus skolas telpām — kā tagad saka, dažādas dzīves pratības — no svešvalodu lietošanas (ak, kā noderēja vācu valoda, lai krietni nokaulētu ieejas maksas cenu Drēzdenes muzejos) līdz pratībai būt atbildīgiem (tostarp pašiem piecelties, būt pie brokastu galda plkst. 6.45 un noteiktajā laikā autobusā).

Sev, savai pilsētai un Latvijai par godu

11.Maijs, 2016
Izglītība
Laikrakstā

«kad mākoņi salasās debesīs tie ir tie mūsu kalni» — tā rakstījis dzejnieks Knuts Skujenieks. Latvijas cilvēku talants ir viena no vērtībām, kas laiku pa laikam pārsteidz pasauli. Mēs priecājamies par savējo uzvarām — kaut neizšķirtā hokeja spēlē pret stipru pretinieku iegūtu punktu. Tāpat katra skola un ģimene sirdī viļņojas par savu skolēnu sasniegumiem.

«Kaķi» sarunāsies Ziemassvētkos

18.Decembris, 2015
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Un sniegam tur nebūs nekādas nozīmes. «Kaķu» Ziemassvētku koncerts notiks tik un tā — svētdien, 20. decembrī, pl. 16 (bez ieejas maksas), kā jau pēdējos gados ierasts, Valmieras muzeja Izstāžu namā.

Latviešu valodu godājot

29.Oktobris, 2015
Izglītība
Laikrakstā

Oktobra notikumu vidū šogad bija kāds, kas notika pirmo reizi, — vispasaules diktāta latviešu valodā rakstīšana. To varēja darīt gan tiešsaistē, gan klātienē sešās Latvijas pilsētās, tostarp Valmierā. Diktāta organizēšana bija sabiedriska iniciatīva. Katrā no klātienes norises vietām to lasīja kāda sabiedrībā zināma personība, Valmierā — pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums.

Jaunais mācību gads sākas ar datoriku

8.Septembris, 2015
Viedokļi
Laikrakstā

Valmieras Pārgaujas ģimnāzija (VPĢ) jauno mācību gadu sākusi ar dalību datorikas (no 2018. gada Latvijas skolās jau no 1. klases paredzēts apgūt datoriku) prasmju apguves pilotprojektā, kas tiek īstenots 157 Latvijas skolās. VPĢ programmas aprobāciju sākusi 7. klasēs, nākamajos mācību gados to turpinot 8. un 9. klasēs. Citās klašu grupās no Valmieras un tai apkārtējo novadu skolām pilotprojekta saturu īstenos Valmieras sākumskola, Valmieras 5. vidusskola un Mazsalacas vidusskola.

Būt daļai no Eiropas

4.Februāris, 2015
Izglītība
Laikrakstā

Tik daudz faktu, jēdzienu mācību priekšmetu standartos, ka visus ne atcerēties, bet daži no tiem kļūst kā dzīvi, ja ir pašu piedzīvoti. Divdesmit četriem Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas skolēniem jau otrreiz bija iespēja būt Eiropas Parlamentā Strasbūrā, Francijā.

Saņem Draudzīgā aicinājuma balvas

29.Janvāris, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Atzīmējot Latvijas Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa Draudzīgā aicinājuma (DA) idejas astoņdesmitgadi, Kārļu dienā, 28. janvārī, pie medaļām, iepriecinājuma un atzinības tika arī valmierieši.

Mazu brīdi pirms

16.Decembris, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Ziemassvētkiem kamerkoris «Kaķi» mēģinās rast mūzikā, vārdos un izjūtās to noskaņu, kādu gaidām ap ziemas saulgriežiem. Sniega kupenas, Dieva miers pār zemi, domas citam par citu un arī pa kādai priecīgai nerātnībai.

Mācīties dzīvi

3.Jūnijs, 2014
Viedokļi
Laikrakstā

Lielākajai daļai skolēnu sācies vasaras brīvlaiks. Protams,  gaidīts. Tikpat, cik pirmā skolas diena, kad atkaltikšanās prieks velk uz skolu. Pa vidu — tad gan ir darbs, nebūt ne viegls (līdz pat astoņām mācību stundām dienā, ārpusstundu nodarbības, mājas darbi), lai arī pēdējo gadu laikā daļā sabiedrības ir viedoklis, ka izglītības process atkarīgs tikai no skolotāja aktiermeistarības.

Valmierieši — valsts publiskās runas konkursa laureāti

17.Aprīlis, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No Rīgas atgriezušies valsts publiskās runas konkursa dalībnieki, un visi pieci no Valmieras skolām izvirzītie kļuvuši par konkursa laureātiem. Konkursa devīze šogad — Rabindranata Tagores vārdi «Es gribu, lai dažādu kultūru gars pēc iespējas būtu brīvāks visur: tik negribētu, lai tas mani notriec no kājām».

Uz olimpiskās skatuves

12.Marts, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Februāris, marts šogad īpaši aizritējis olimpisko spēļu zīmē, īpaši arī valmieriešiem, jūtot līdzi bobslejistiem. Tad pat vispareizākā skolotāja/-s pārvērtās kaislīgā līdzjutējā. Olimpisks šis laiks arī skolēniem — notiek dažāda mēroga mācību priekšmetu olimpiādes.

Publiskās runas konkursā

27.Februāris, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Reizi divos gados Latvijas Valodu skolotāju asociācija rīko publiskās runas konkursu. Iepriekšējais notika pirms diviem gadiem, un tajā ar panākumiem piedalījās arī valmierieši (informācija: www.lvasa.lv). Toreiz bija jārunā bilingvāli — viena un tā pati runa divās valodās, bet šogad 8. — 12. klašu skolēni varēja izvēlēties vienu valodu, kurā runāt, — latviešu, krievu, angļu, vācu, franču vai itāliešu valodu.

Valmierieši valsts skolēnu publiskās runas konkursā

16.Marts, 2012
Izglītība
Laikrakstā

Skolēnu brīvdienās Rīgā notika valsts skolēnu publiskās runas konkurss. Valmieru Latvijas Valodu skolotāju asociācijas rīkotajā konkursā pārstāvēja augstākos rezultātus pilsētas un starpnovadu konkursā sasniegušie Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 10. klases skolnieks Aleksandrs Ozols (skolotāji Māris Bušmanis un Astra Pacēviča, paldies arī skolotājai Mudītei Maculēvičai) un Valmieras Viestura vidusskolas 11. klases skolēni Jānis Bērziņš (skolotājas Līvija Kraukle un Anda Upīte) un Aija Mežule (īpašs valsts konkursa rīkotāju uzaicinājums, jo runa bija sagatavota franču un krievu valodā, skolotājas — Irina Mēduma un Anda Upīte).