Laura Pinne

Orientēšanās — veselīgākais un intelektuālākais sporta veids

25.Maijs, 2015
Sports
Laikrakstā

LĪGA VALDMANE ir viena no veiksmīgākajām orientēšanās sporta jaunajām sportistēm. Viņa ir piedalījusies ne tikai Latvijas, bet arī dažādās ārvalstu sacensībās, iegūstot godalgotas vietas. Pašlaik meitene studē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā un ne tikai piedalās, bet arī plūc laurus orientēšanās sacensībās. Kas tad īsti lika meitenei pievērsties orientēšanās sportam un kas šajā sporta veidā ir pats grūtākais, jautāju pašai Līgai.

Sasniegumi motivē

22.Aprīlis, 2015
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Valsts ģimnāzijas skolniece Dace Terēze Ābrama latviešu valodas un literatūras valsts olimpiādē šogad ieguva 3. vietu.

Nav jēgas nekam nebūt

13.Aprīlis, 2015
Izglītība
Laikrakstā

Trīs īpašības vārdi, kas atklāj Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas 11. klases skolnieka NIKA CIPRUSA raksturu, visprecīzāk ir —  aktīvs, gudrs un atbildīgs jaunietis. Viņš prot novērtēt savus spēkus, gatavs sadarboties un nebaidās sevi izaicināt.

Ar autostopiem pa Eiropu

23.Marts, 2015
Dzīvesstils
Laikrakstā

Ar autostopiem izbraukāt visu Eiropu – neparedzama avantūra uz kuru parakstītos tikai retais ceļotājs. It īpaši, ja šis ceļotājs ir skaista un jauna meitene. Sagaidīt saulrietu uz jumta ar skatu uz Eifeļa torni, brauciens uz Poliju policijas automašīnā, satikšanās ar senu draugu Berlīnē, kopumā iztērējot nieka 200 eiro – to visu pagājušajā vasarā piedzīvoja 20 gadus jaunā Anna no Krievijas, kura arī Valmierā nonākusi pateicoties koučsērfingam: „Šī ir tiešām skaista pilsēta,” atzīst meitene.

Iespējams ātrākā valmieriete

23.Marts, 2015
Sports
Laikrakstā

Pavasaris ir vispiemērotākais laiks, kad sākt "izmest kādu līkumu" pa piemājas parciņu vai stadionu. Tomēr Valmierā ir kāda meitene, kura skrien neatkarīgi no gadalaika. Valmieras 2.vidusskolas 11.klases skolniece Valērija Bogdanova ar izciliem rezultātiem vieglatlētikā startējusi gan Latvijā, gan arī ārpus tās.

Mēs esam ceļotāji

16.Februāris, 2015
Viesis
Laikrakstā

3. klasē viņa stāvēja Valmieras Mūzikas skolā un uzņemšanā dziedāja «Ai jel, manu vieglu prātu». Visi viegli smīnējuši, ka tik maza meitene izpilda puišiem domātu dziesmu. Tagad NORA URBĀNE studē komunikāciju un sabiedriskās attiecības Vidzemes Augstskolā 2. kursā un ir bekvokāliste grupā «Elīna Krastiņa & Twisted Four».

Biežāk jādara tas, ko vēlies

19.Janvāris, 2015
Dzīvesstils
Laikrakstā

«Tā es svētdienas vakarā nodomāju un iemērcu matus lillā šķidrumā. Kā mamma saka: «Labāk lillā matus krāsot tagad, nevis 60 gados.» Es nebaidos no grumbām sejā vai  lēnākas gaitas, un es, protams, gaidu to pieredzi, ko man sniegs nākotne. Es vairāk baidos no tā, ko nokavēšu. Negribu atjēgties sirmā vecumā un saprast, ka nedarīju tā, kā gribēju, nesasniedzu to, par ko sapņoju. Man bail no eksistēšanas. Gribu darīt to, ko es vēlos, un sāku jau tagad. Un ceru, kad man būs 60, man būs drosme nokrāsot lillā matus,» tā savā blogā raksta Valmieras Valsts ģimnāzijas 12.c klases skolniece PAULA GRĪNVALDE.

Pirmie Ziemassvētki laulāto statusā

15.Decembris, 2014
Viesis
Laikrakstā

«Šis mums ir jauns dzīves posms ne tikai tāpēc, ka esam apprecējušies, bet arī tāpēc, ka esmu uzsākusi studijas,» stāsta DIĀNA SVITKA, kura šobrīd studē Rīgas Stradiņa universitātes programmā «Vecmāte». Savukārt MĀRTIŅŠ SVITKA ir pavārs kafejnīcā viņu jaunajā dzīvesvietā — Ropažos. «Man patīk rakstīt dzejoļus, kad uznāk. Mārtiņš pilnīgi pretēji — ir aktīvists. Spēlē florbolu, ir vārtsargs. Viņam padodas spēlēt ģitāru. Bet mums abiem ļoti patīk uzņemt ciemiņus,» stāsta nu jau precētie jaunieši.

Uz kino ar kritisku aci

15.Decembris, 2014
Dzīvesstils
Laikrakstā

REINIS GRĪNVALDS ir  Vidzemes Augstskolas informācijas tehnoloģiju 4. kursa students, kurš pašlaik pilda prakses pienākumus mājaslapu uzņēmumā Rīgā. Savus hobijus Reinis iedala trīs daļās — vissezonas, vasaras un ziemas. Ziemā viņš cenšas doties uz tuvākajiem kalniem, kuros var pārbaudīt savas spējas ar snovborda dēli. Vasarā iespējas esot vairākas, sākot ar pludmales volejbolu līdz pat riteņbraukšanai. Taču visnopietnāk viņš ir aizrāvies ar ceļošanu kopā ar ģimeni. Ceļojumu laikā ir iespēja atpūsties, iepazīt citu valstu kultūru un uzkrāt emocijas un piedzīvojumus, gūt jaunu dzīves pieredzei. Savienojot iepriekš minētos hobijus, tiem visiem blakus vienmēr ir arī fotoaparāts. Fotografēšana ir nodarbe, kurā puisis vienmēr jūtas iedvesmots, gan uzlabojot savu līmeni, gan radot jaunas idejas. Kopš bērnības viņu piesaista rallijs, tāpēc, apmeklējot to, tas saistās ar fotografēšanu.

Centība ir instruments uz veiksmi (1)

2.Jūlijs, 2014
Valmierietis
Laikrakstā

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegtā vārdadienu statistika liecina, ka Latvijā ir sešas vārda Kecija nēsātājas. Turklāt Valmierā dzīvo viena no viņām. Sešpadsmit gadus jaunā Kecija Vatuļina stāsta: «Protams, mani ir saukuši dažādi. Gan par Ketiju, gan arī par Keitu un pat Ketciju. Parasti, kad nosaucu savu vārdu, uzreiz tiek pārprasīts: kā tevi sauc?, bet esmu pieradusi un man ļoti patīk savs vārds. Zinu to, ka tas ir no Bībeles un simbolizē kanēļa smaržu.»

Mirkļu ķērājs

2.Jūlijs, 2014
Valmierietis
Laikrakstā

„Šodien kaut ko plānot ir ļoti grūti, jo ir ļoti maz iespēju, ka tas, ko es saplānošu -piepildīsies. Pasaulē apstākļi strauji mainās un izdzīvo ne vienmēr tie spēcīgākie, bet gan tie, kas spēj vislabāk pielāgoties jaunajiem apstākļiem,” pārliecināts ir Artjoms Osis, kurš izvēlējies savu nākotni saistīt ar fotomākslu.

Pamodinot Kārlienu

25.Jūnijs, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kārlienas pagalma svētki atnākušos lutināja ar pamatīgu lietu. Lai gan varētu šķist, ka lietus un pasākums brīvā dabā ir kaut kas nesavienojams, tomēr īsteniem mākslas jomas pārstāvjiem un cienītājiem tas netraucē baudīt mirkli un kopā būšanu. «Tas ir pat viens no iedvesmas avotiem, nemaz netraucē, bet padara šos svētkus neaizmirstamus,» savās izjūtās dalījās pasākuma apmeklētāja Māra.

Ar lauriem var nepietikt

17.Jūnijs, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar šādu lozungu Vidzemes Augstskola pulcēja maģistrantūras studiju programmu interesentus, kuriem atvērto durvju dienā bija iespēja uzklausīt piecu maģistrantūras programmu pārstāvju prezentācijas par studiju iespējām, izmaksām, kā arī par karjeras iespējām pēc programmas absolvēšanas.

Studenti rāda paveikto

12.Jūnijs, 2014
Izglītība
Laikrakstā

«Desmit minūtēs jāparāda tas, ko esi paveicis divu gadu laikā,» pirms uzstāšanās stāsta viena no studentēm. Šis ir nozīmīgs laiks Vidzemes Augstskolas koledžas, bakalaura un maģistra līmeņa studentiem, jo jāpārliecina komisija, ka diplomdarbs ir inovatīvs un nozīmīgs sabiedrībai.

Klāt jūnijs — izlaidumu laiks

11.Jūnijs, 2014
Izglītība
Laikrakstā

Šogad vairākās vidusskolās 12. klašu jauniešu svinīgā atvadīšanās no skolas notiek pat agrāk nekā 9. klašu izlaidums, jo pamatskolas beidzēji tikai vakar kārtoja eksāmenu vēsturē. Divpadsmitajiem eksāmenu sesija šogad sākās ar centralizēto eksāmenu svešvalodā pavasara brīvdienās, zvans uz pēdējo stundu skanēja jau 16. maijā. Skolās, kuru nākamie absolventi neizvēlējās kārtot eksāmenus fizikā un ķīmijā, izlaidums notika pagājušās nedēļas izskaņā.

Skolēni vasarā strādā

11.Jūnijs, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jau kādu laiku rit skolēnu vasaras brīvlaiks, daudzi atpūšas pilsētā vai devušies uz laukiem, kur palīdz darbos vecvecākiem vai citiem radiņiem, bet 217 bērni un jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem pieteikušies izmantot pilsētas pašvaldības piedāvāto iespēju vasarā strādāt un nopelnīt naudu, ko vēlāk katrs tērēs, kā vēlas.

Piedalīties dzīvē

5.Jūnijs, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Valmieras Drāmas teātra Apaļajā zālē kultūras kartes īpašniekiem bija sagādāta tikšanās ar VDT aktrisi MĀRU MENNIKU un Dailes teātra aktieri ĢIRTU ĶESTERI.