Ilze Mitāne

Iedzīvotāji padarījuši daudz

27.Aprīlis, 2015
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šogad Lielās Talkas moto bija «Pastāvēs, kas pārvērtīsies», tāpēc daudz enerģijas novadā veltīts ne tikai atkritumu savākšanai, bet tieši labiekārtošanas darbiem, tomēr, kā ik gadu, savākts arī iespaidīgs zemē nomesto atkritumu daudzums.

Mīlestība nebeidzas

20.Augusts, 2014
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Otrdien Mazsalacā vēsturiskā īsbrīdī tika slēgtas LKF Ziemeļvidzemes biroja durvis, sakot paldies tā vadītājai Nellijai Nurmikai un atvadoties no viesmīlīgā Brants dzimtas nama telpām.

Paraksta unikālu sadarbības līgumu

21.Maijs, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas vidusskola parakstījusi sadarbības līgumu ar Ogres Profesionālās izglītības kompetenču centru (PIKC) par duālo izglītību Mazsalacas vidusskolā, sākot ar 2014./2015. mācību gadu. Līgumu parakstīja Mazsalacas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis, Mazsalacas vidusskolas direktore Zaiga Ivana un Ogres PIKC direktore Ilze Brante. Svinīgajā līguma parakstīšanā piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktore Evija Papule un IZM valsts sekretāre Sanda Liepiņa.

Skolotāji jau talko!

23.Aprīlis, 2014
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas vidusskolai ir jauka tradīcija: skolas uzkopšanā pie darba tiek likti ne tikai skolēni, bet arī skolotāji, turklāt pēdējie to dara tīri brīvprātīgi. Tā kā šis skolai ir jubilejas gads, tad skolotāji darbam sasparojās īpaši rūpīgi. Tīrīta tika skolas dīķa saliņa un tās apkārtne. Sākumā skolotāji un skolas darbinieki lēmuši tīrīt tikai saliņu, bet, tā kā darbs vedies īpaši labi un raiti, iztīrīta arī visa graviņa līdz pat ceļam, par ko prieks ir dubults.

Iekritis meža valgos

29.Oktobris, 2013
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Kopš 2012. gada Mazsalacas novada muzejs ir papildināts ar jaunu privātkolekciju — dāvinājumu «Medību trofejas». Šīs kolekcijas autors ir Arnis Šteinbergs, mednieku kluba «Lībieši MK» valdes priekšsēdētājs, kaislīgs dabas draugs un mednieks vienā personā.

Karaliene vijole un karalis ritms

28.Oktobris, 2013
Izglītība
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā Mazsalacas vidusskolā projekta «Bridging Baltic» ietvaros viesojās populārā mūziķe Ilga Reizniece un perkusionists Artis Gulbis.

Izglītojas Mazsalacā

3.Oktobris, 2013
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Septembra nogalē Mazsalacā pirmo metodisko semināru «Rudens skola» kultūras centru vadītājiem un kultūras darba organizatoriem organizēja Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas kultūras centru asociāciju un Mazsalacas Kultūras centru.

Mazsalaca pilsētas godā jau 85 gadus

29.Jūlijs, 2013
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalaca ir maza pilsēta, bet tai ir, ar ko lepoties. Lielākie dārgumi tajā — darbīgie novada iedzīvotāji un skaistā daba — kopā veido brīnišķīgu tandēmu, radot gandarījumu sev pašiem un citiem.

Mazsalacā atklās piemiņas vietu igauņu kareivjiem

11.Jūnijs, 2013
Pilsētās un novados
Portālā

18. jūnijā plkst. 13.00 Mazsalacā atklās piemiņas vietu atbrīvošanas cīņās kritušajiem, nezināmajiem igauņu kareivjiem. Svinīgajā piemiņas vietas atklāšanas pasākumā piedalīsies Latvijas un Igaunijas aizsardzības ministri Artis Pabriks un Urmass Reinsalu,  zemessardzes bataljoni no Latvijas un Igaunijas, kā arī Igaunijas militārais orķestris. Pārapbedīšanas ceremoniju un pieminekļa iesvētīšanu veiks Mazsalacas luterāņu draudzes mācītājs Edijs Kalekaurs.

Pārbrauc ar zeltu

28.Maijs, 2013
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Mazsalacas novada kultūras centra jauktais koris Salaca no starptautiska koru konkursa mājup atvedis divus zelta diplomus.

Maija vidū koris Salaca pirmoreiz savā vēsturē devās uz starptautisku koru festivālu - konkursu Lietuvā Kauņas Kantāte, lai tajā cīnītos gan par Mazsalacas, gan visas Latvijas godu.

Izvērtējot padarīto

20.Maijs, 2013
Izglītība
Laikrakstā

Maija sākumā tika izvērtēts projekta Central Baltic INTERREG IV A programmas 2007-2013 finansētā projekta «Young Peoples Cultural right in the Baltic Sea region»/«Bridging Baltic» devums Mazsalacas novadam, kā arī apkopotas atsauksmes, veiksmes un ierosinājumi projekta veiksmīgai tālākvirzībai.

Netradicionāla pieeja salmiem

15.Aprīlis, 2013
Izglītība
Laikrakstā

Central Baltic Interreg IV A programmas 2007 — 2013 finansētā starptautiskā projekta «Jauniešu tiesības uz nemateriālās kultūras mantojumu Baltijas jūras reģionā — Bridging Baltic» ietvaros Mazsalacas vidusskolā skolēni varēja teorētiski iepazīties ar salmu mājas būvniecības ideju un praksi Latvijā.

Māla radoši praktiskais valdzinājums

8.Aprīlis, 2013
Izglītība
Laikrakstā

Turpinot atspoguļot Central Baltic Interreg IV A programmas 2007 — 2013 finansētā starptautiskā projekta «Jauniešu tiesības uz nemateriālās kultūras mantojumu Baltijas jūras reģionā — Bridging Baltic» aktivitātes Mazsalacas novadā, šoreiz viesojāmies Mazsalacas mūzikas un mākslas skolā, kurā notiek keramikas nodarbības.