Elīna Kļaviņa

Vidzemes skolēni aicināti izstādē «Skola 2012» RTU stendā izgatavot 150 oriģinālas papīra lidmašīnas

23.Februāris, 2012
Izglītība
Portālā

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) izstādē «Skola 2012», kas notiks no 1. – 4. martam Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, ne tikai iepazīstinās ar piedāvātajām studiju programmām, bet arī aicinās skolēnus izgatavot 150 papīra lidmašīnas, tādā veidā sveicot RTU 150 gadu jubilejā. Izgatavotās lidmašīnas piedalīsies konkursā.

Konkursā „Ideju daudzināšana” uzvar pārvietojamā pirts un smilšu maisu māja

31.Janvāris, 2012
Dzīvesstils
Portālā

Konkursā „Ideju daudzināšana”, kas visu janvāri aicināja iedzīvotājus iesūtīt savus izgatavotos izgudrojumus, otrdien, 31. janvārī tika noteikti divi uzvarētāji. Žūrijas vērtējumā labākais izgudrojums ir pārvietojamā pirts, ko izgatavojis Jānis Šporns, savukārt lielākās skatītāju simpātijas ieguva Vienkoču bandas uzbūvētā smilšu maisu māja. Kopumā konkursam tika pieteikti 67 darbi.

Radošie Latvijas iedzīvotāji dalās ar saviem izgudrojumiem

25.Janvāris, 2012
Dzīvesstils
Portālā

Sakņu rīve - auskaru turētājs, smilšu maisu māja, paštaisīta dārza duša, transformējams kafijas galdiņš un kaste sliekām – tie ir tikai daži no konkursā „Ideju daudzināšana” pieteiktajiem darbiem, kurus radījuši cilvēki no visas Latvijas, daloties un daudzinot savas idejas.

Pētījums: katrs otrais krīzes ietekmē mēdz izgatavot sadzīves priekšmetus

18.Janvāris, 2012
Dzīvesstils
Portālā

Vairāk nekā puse jeb 59% Latvijas iedzīvotāju krīzes ietekmē ir izgatavojuši kādu lietu, ko citkārt nopirktu veikalā, atklāj digitālās televīzijas Viasat dokumentālo kanālu veiktais pētījums. To apliecina arī iesniegtie darbi konkursā „Ideju daudzināšana”, ko organizē digitālās televīzijas Viasat dokumentālie kanāli sadarbībā ar Latvijas Amatniecības kameru (LAK) un Latvijas Izgudrotāju biedrību (LIB).