«Auseklītis» krāšņi nosvin jubileju

- 9.Maijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Palīdzi man izdarīt pašam» ir Kocēnu novada bērnudārza «Auseklītis» devīze. Tā sekmējusi bērnudārza darbu, izaugsmi, attīstību.

Kocēnu novada bērnudārzs «Auseklītis» ir vieta, kur priecāties, apgūt jaunas zināšanas un būt kopā laimīgiem. 23. aprīlī «Auseklītis» svinēja savu 30. dzimšanas dienu – kopā būšanu, attīstību un gadiem veidotās tradīcijas.

1984. gadā Ļeņina kolhozu pārdēvē par kolhozu «Kocēni», tolaik aktuāli kolhozos bija projektēt ciematus, un tā arī radās Kocēnu ciemats. Pateicoties tā laika kolhoza priekšsēdētāja Alfrēda Vintera neatlaidībai, bērnudārzu projektēja 140 vietām, un 1988. gadā tas tika pabeigts. Pavasarī, 1989. gada 23. aprīlī, bērnudārzs tika atklāts un darbu tajā uzsāka dažas grupiņas ar vadītāju Āriju Skuju.

Bērnudārza nosaukuma izdomāšanā piedalījās daudzi, bija dažādi priekšlikumi – «Zīļuks», «Ozoliņš» un pat «Gaujmalieši», tomēr par godu pirmā kolhoza nosaukumam bērnudārzam tika dots vārds «Auseklītis». V. Ļūdēna dzejolis «Auseklītis» likās vispiemērotākais bērnudārza himnai. Toreizējais Kocēnu pamatskolas mūzikas skolotājs Jānis Olmanis atbalstīja šo nodomu, uzrakstīja mūziku un to uzdāvināja mazajiem auseklīšiem.

«Auseklītis» ir bagāts ar tradīcijām, kas veidojušās visu šo 30 gadu garumā, mēs kopā svinam svētkus. Lieldienās ir tā īpašā nakts, kad bērni un darbinieki nakšņo bērnudārzā, atmiņas, kuras jau sen pieaugušajiem auseklīšiem liek pasmaidīt. Vecmāmiņu un vectētiņu pēcpusdiena, mātes un tēva diena, bez tā visa «Auseklītis» nebūtu tāds, kāds ir tagad.

Šogad dzimšanas dienas svinības ir ļoti īpašas, tām gatavojāmies jau laikus, plānojām, ko darīsim, un vēlējāmies visiem bijušajiem absolventiem un darbiniekiem dot iespēju atkal satikties. Tādēļ svinības izvērtās nedēļas garumā.

Visi čaklie «Auseklīša» darbinieki pulcējās darbā jau 22. aprīļa pēcpusdienā, Otrajās Lieldienās, lai kopīgiem spēkiem sapostu bērnudārzu svētkiem. Lielajā gaitenī pie griestiem tika karinātas dažādas senas un ne tik senas fotogrāfijas, pūsti baloni un saposts katrs stūrītis, lai uzburtu svētku noskaņu.

23. aprīļa rītā visus lielus un mazus, ārā mūzikai skanot, sagaidīja Zaķis un Lapsa. Katram bērnam tika pasniegts balons un vēlēts: «Daudz laimes dzimšanas dienā!» Vecāki un bērni jau no paša rīta tika aicināti zālē padzert tēju un pamieloties ar cepumiem, paskatīties fotogrāfijas. Vēlāk audzēkņi tika gaidīti zālē, kur darbinieki rādīja teātra izrādi – par mīlestību, labo un ļauno. Pēc izrādes novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis pasniedza pateicības rakstus ilggadējiem darbiniekiem. Pēc svinīgās daļas bērniem bija balle kopā ar Zaķi, kā arī svētku kūka.

24. un 25. aprīlis bija veltīts nu jau skolas bērniem, kuri savas mācību gaitas uzsāka tieši «Auseklītī». Atkalredzēšanās bija ļoti emocionāla un aizkustinoša, pēc svinīgās daļas skolēniem bija iespēja izstaigāt bērnudārzu, pakavēties atmiņās savās grupiņās, atrast tieši savu gultiņu, savu skapīti un aprunāties ar audzinātājām.

26. aprīlis bērnudārzā bija lielā salidojuma diena. Vakarā ciemos tika gaidīti «Auseklīša» absolventi, kā arī bijušie darbinieki un lūgtie viesi.

Svinīgo daļu atklāja Sandra Grīnliņa, bet darbinieki veltīja pasākuma viesiem dziesmas. Vakara vadītājs Roberts Trepšs aicināja uz nelielu sarunu bijušos vadītājus par bērnudārza vēsturi, pirmsākumiem, vīziju un iespaidiem. Svinīgi tika ienesta dzimšanas dienas kūka ar 30 svecītēm un laba vēlējumiem dzimšanas dienā. Katram viesim bija iespēja izstaigāt visas grupas, pakavēties atmiņās par piedzīvoto caur foto mirkļiem.

Vakara vadītājs uzdeva bērnu sagatavotos jautājumus par bērnudārzu: Kāpēc bērnudārzam vajag tik daudz logu?, Kāpēc bērnudārzam ir tik daudz durvju?, Kāpēc bērnudārzam ir dzimšanas diena?, Kāpēc ir jāguļ pusdienlaiks? un vēl daudzus citus āķīgus jautājumus, pēc kuriem daži no viesiem samulsa un varēja pasmaidīt par mazo gudrinieku izdomu.

30. dzimšanas diena tika nosvinēta godam, tā vēl ilgi paliks visu atmiņās un sirdīs.

«AUSEKLĪTIM» PIEDERĪGIE. Kuplā auseklīšu saime bērnudārza 30 gadu jubilejas svinībās. Elīnas Upītes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru