Aicina koncerts tango ritmos

23.Novembris, 2018
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

2. decembra pēcpusdienā Valmieras Kultūras centrā notiks bezmaksas koncerts tango ritmos Rīga - Buenosairesa.

Koncertā piedalīsies akadēmiskais stīgu orķestris B-Sharp (vad. Artūrs Gailis), VEF Kultūras pils jauktais koris Dzīne (diriģents Aivars Gailis), Irma Pavāre (mecosoprāns), Felisita La Rozē (klavieres), Inita Āboliņa (akordeons) un Konstantīns Paturskis (vijole). Koncertprogrammā: Oskars Stroks Mans pēdējais tango, Ģitāras dziesma un Šampanieša dzirkstis, Astors Pjacolla Četri Buenosairesas gadalaiki, Martins Palmeri Misa a Buenos Aires.

Latviešu komponists Oskars Stroks (1893 – 1975) ir dzimis Daugavpilī. Komponējis vairāk nekā 300 tango skaņdarbu un savulaik Latvijā bija pazīstams kā tango karalis. Diemžēl mūsdienās viņa skaņdarbi reti tiek iekļauti koncertprogrammās un līdz ar to viņa mūzika latviešu publikai nav plaši pazīstama. Ar šo diriģenta Artūra Gaiļa aranžiju ir vēlme no jauna vērst uzmanību uz talantīgo komponistu Latvijas mūzikas vēsturē. Skaņdarbi ir pielāgoti jauneklīgam stīgu orķestrim – tie ir azarta pilni, ir likti lietā neparasti spēles paņēmieni un spēs uzrunāt visdažādāko mērķauditoriju.

Akadēmiskais stīgu orķestris B-Sharp izveidots 2017. gada septembrī un ir vienīgais studentu stīgu orķestris Rīgā, kura galvenā ideja ir apvienot studentus no dažādām augstskolām, sniedzot iespēju topošajiem inženieriem, māksliniekiem, ārstiem, mūziķiem, ekonomistiem gūt pieredzi, spēlējot vienā ansamblī un kopā koncertējot. Orķestrī B-Sharp ir izteikti starptautisks dalībnieku sastāvs, jo tajā spēlē ne tikai latviešu studenti, bet arī jaunieši, kuri ieradušies studēt Latvijā no citām valstīm.

VEF Kultūras pils jauktais koris Dzīne dibināts 1988. gadā. Korī ir 40 dziedātāji, tā dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs ir Aivars Gailis, diriģente Līvija Marta Reine. Ik sezonu jauktais koris Dzīne atjauno repertuāru, saglabājot labāko no iepriekšējām sezonām, kā arī gatavojot īpašu garīgās mūzikas un Ziemassvētku programmu. Dzīnes repertuārā galvenokārt ir latviešu oriģinālmūzika un tautas dziesmu apdares, taču korim nav sveši arī visā pasaulē populāru komponistu darbi.

Dziedātāja, mecosoprāns Irma Pavāre vokālo mākslu studējusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā prof. Anitas Garančas klasē un maģistra līmenī docētāja Krišjāņa Norveļa klasē. Kopš 2008. gada Latvijas Nacionālās operas soliste, piedalās Operetes Fonda, kā arī New Latvian Ballet veidotajos uzvedumos un dažādos kamermūzikas un opermūzikas projektos Latvijā un Eiropā.

Inita Āboliņa studējusi akordeona spēli J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie docenta Jurija Rižova. Muzicējusi kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, akadēmisko kori Latvija, kamerkori Ave Sol, dažādiem akadēmiskās, populārās un teātra mūzikas māksliniekiem, kā arī piedalījusies kamermūzikas projektos.

Felisita La Rozē dzimusi 1997. gadā Heidelbergā (Vācijā). Felisita spēlē klavieres kopš septiņu gadu vecuma. Klavierspēli apguvusi pie pedagoģes Patrīcijas R. Šūbertas, bet kopš 2009. gada mācījusies profesora Pētera Eicera klavierspēles klasē Karlsrūē. Piedalījusies konkursos, ir federālā mūzikas konkursa Jugend musiziert balvas ieguvēja.   Pašlaik Felisita La Rozē studē medicīnu Rīgas Stradiņa universitātē Latvijā.

Diriģents Artūrs Gailis ir orķestra B-Sharp dibinātājs un pašreizējais mākslinieciskais vadītājs, koncertējis Latvijā, Igaunijā un Vācijā. Nācis no mūziķu ģimenes, Artūrs Gailis savu pirmo augstāko izglītību ieguvis alta spēlē. Kā kamermūziķis vairāku vietēju un starptautisku konkursu laureāts. Šobrīd – Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mūziķis un turpina diriģēšanas studijas maģistrantūrā.

ORĶESTRIS B – SHARP ar diriģentu Artūru Gaili centrā. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru