21. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts

Studentus sezonai gatavo Ivo Lakučs

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas basketbolisti uzsākuši gatavošanos jaunajai sezonai. Sagatavošanās posma pirmajās nedēļās Valmieras komandas spēlētāji strādā pie fiziskās sagatavotības panākumiem bagātā BMX trenera Ivo Lakuča vadībā.

Studentus sezonai gatavo Ivo Lakučs

Paralēli darbam pie fiziskās sagatavotības basketbolisti strādā arī pie individuālās metiena tehnikas, dribla un tehniskajiem elementiem basketbola treniņos Sanda Amoliņa vadībā. Tikmēr komandas galvenais treneris Roberts Zeile ir ar Latvijas U18 basketbolistiem to sagatavošanās posmā pirms Eiropas čempionāta.

VALMIERA GLASS VIA galvenais treneris Roberts Zeile: «Viens no šīs vasaras mērķiem bija komandai piesaistīt Ivo, kurš ar savu pieredzi ir labākais fiziskās sagatavotības speciālists Valmierā. Lai gan viņš iepriekš nav strādājis ar basketbolistiem, toties sporta skolā un hobija līmenī viņš pats to ir spēlējis. Domāju, ka arī čaļiem strādāšana pie divkārtējā olimpiskā čempiona trenera dos lielu uzrāvienu. Tas, ka aizvadītās sezonas beigas nesanāca tādas, kā gribējām, būs vēl lielāka motivācija, lai smagi strādātu sagatavošanās posmā un sezonā realizētu iepriekš nepiepildītos mērķus. Domājam par to, kā sakārtot basketbola sistēmu, lai Valmierā būtu basketbola piramīda, kurā veidot savu izaugsmi jaunajiem spēlētājiem.»

Trenera Ivo Lakuča komentārs: «BMX sportistu un basketbolistu fiziskās sagatavotības uzdevumi gatavošanās sākumposmā gandrīz neatšķiras, tikai tas, ka šeit ir lielāki apjomi ilgstošākā periodā. Atšķirība ir specifiskajā darbā, par ko rūpēsies basketbola treneri. Es centīšos salikt pa punktiem vispārējo fizisko sagatavotību — koriģēt stāju, iekšējos un ārējos muskuļus, kā arī palielināt vispārējo spēka bāzi. Mans uzdevums ir salikt sportistu simetriski, lai viņš ir vesels un fiziski gatavs sākt savu specifisko darbu — spēlēt basketbolu. Sagatavošanās procesa sākuma daļā strādājam pie tā, lai spēlētāju muskuļu tonuss ir proporcionāls attiecībā pret ķermeni. Nostiprinot locītavas, kustību aparātu, vēdera presi, iekšējos muskuļus un balstu, kā arī iemācot pareizas kustības, teorijā tam vajadzētu strādāt, lai izvairītos no savainojumiem. Kā es to saprotu, traumas rodas no nepietiekamas uzmanības un līdz galam neizdarītām tehniskajām kustībām, par ko sportistiem aizrādīšu un par ko runāšu.

Man patīk process, ja ir grupiņa, kas nāk ar degošām acīm. Ja viņi saprot, ka vajag darīt, un treneru kopums ir gatavs provēt no citas puses, tad tas man ir izaicinājums. Man izaicinājumi vienmēr ir patikuši. Cilvēks ir cilvēks. Vai tas basketbolists, riteņbraucējs vai futbolists — atšķiras tikai specifiskie uzdevumi. Es šajos puikās redzu potenciālu un domāju, ka caur viņiem sasniegšu to, ko gribu. Cerams, viņi jutīs, ka ieguldītais darbs atmaksājas basketbola laukumā. Galvenais ir tas, ka fiziskā sagatavotība ļaus viņiem specifisko darbu veikt vairāk. Viņi būs tehniskāki, atlētiskāki un ātrāki. Ja muskuļi ir attīstīti, tad tu tos labāk spēj kontrolēt, kas ļaus izšķirošajos brīžos iemest nepieciešamos grozus.»

VALMIERA GLASS VIA komandas spēlētāju kodols palicis gandrīz nemainīgs no iepriekšējās sezonas, bet netiek izslēgta iespēja, ka vienību varētu pastiprināt arī kāds pieredzes bagātāks spēlētājs. Jāpiebilst, ka komandas kodolu veido vietējie Valmieras basketbolisti un Vidzemes Augstskolas studenti.

VALMIERA GLASS VIA basketbolisti J. Daliņa stadionā kopā ar treneriem Sandi Amoliņu (no kreisās) un Ivo Lakuču.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
17. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri