Ovāls pārspēj Burtniekus/Fēniksu

- 20.Jūnijs, 2014

Regbija klubs «Ovāls» ar 12:10 viņsestdien Juglā uzvarēja «Burtniekus/Fēniksu» Latvijas čempionāta Reitinga apļa spēlē.

Mača sākumā ar soda sitienu Reinis Zalte izvirzīja vadībā «Burtnieki/Fēnikss» komandu, taču Guntis Cirša veica piezemējumu, un vadībā jau atradās RK «Ovāls». Taču līdz pārtraukumam valmierieši vadību atguva, kad piezemējumu veica Nauris Miglavs un Zalte iesita realizāciju.

Otrajā puslaikā «Ovāls» panāca izlīdzinājumu pēc Sergeja Avdejeva piezemējuma, bet Mihails Tumins ar realizāciju atkal izvirzīja vadībā pagājušā gada valsts vicečempionus. Uznāca pamatīga lietusgāze, spēle turpinājās vairāk laukuma vidū, «Ovālam» bija lielākas iespējas palielināt rezultātu nekā «Burtniekiem/Fēniksam» lauzt spēles gaitu, tomēr rezultāts vairs nemainījās. Jau pēc finālsvilpes izcēlās incidents, kurā sarkano kartīti nopelnīja Rainers Lovkins no «Burtnieki/Fēnikss» par sitienu pretiniekam.

Latvijas čempionātu šosezon RK «Burtnieki/Fēnikss» iesāka ar uzvaru 46:19 pret RK «Baldone», tomēr vēlāk pēc saņemtiem diviem tehniskajiem zaudējumiem RK «Baldone» dalību čempionātā pārtrauca. Ar rezultātu 67:5 tika pārspēta «LMT/Eži-2» komanda, nākamajā spēlē ar 5:17 tika atzīts «LMT/Eži» pirmās komandas pārākums, kaut arī spēles gaitā «Burtnieki» bija vadībā ar 5:3. Pret «Ulre»/Ķekavas NSS tika izcīnīta stabila uzvara ar rezultātu 41:5.

Reitinga aplī vēl divas spēles — vakar starp «Garkalne/Livonia» un RK «Ovāls» un 28. jūnijā starp «Burtnieki/Fēnikss» un «Garkalne/Livonia».  Pirms tām RK «Ovāls» ir 19 punkti četrās spēlēs, «Garkalne/Livonia» — 15 (3), «Eži»/LMT — 13 (5), «Burtnieki/Fēnikss» — 11 (4), «Eži»/LMT-2 — 5 (5) un «Ulre»/Ķekavas NSS — 0 (5).

SKAVĀS. Ceļā uz piezemējumu fēniksieti aptur RK «Ovāls» vīrs.Zigismunda Zālamana foto