Nepārspējamā Valmiera soli no zelta

- 26.Septembris, 2017

Fantastisku uzvaru Komanda.lv 1. līgas čempionāta 21. kārtā guvuši VALMIERA GLASS VIA futbolisti, kas sezonas svarīgākajā spēlē sestdien J. Daliņa stadionā ar 5:1 (2:0) pārspējuši Grobiņas SC komandu. Piecas kārtas līdz čempionāta noslēgumam valmierieši iekrājuši jau septiņu punktu pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem.

Pirms spēles prognozēs abu komandu izredzes tika vērtētas visai līdzīgi, te vērā ņemts tika arī abu komandu pirmajā tikšanās reizē 3. jūnijā Grobiņā fiksētais rezultāts 3:3. Kurzemnieku sakarā jāteic, ka tika pievērtas acis uz viņu nesenajiem zaudējumiem pret Preiļiem un Tukumu.

Spēli sākot, tā teikt, no baltas lapas, ātri kļuva skaidrs, ka visiem šeit klāsies plāni. Rezultāts tika izkustināts jau 7. minūtē, kad pēc Nika Savaļnieka bumbas atmešanas ar galvu savam partnerim uzbrukumā — Alvim Dubovam — pēdējais to nekļūdīgi adresēja Grobiņas vārtos — 1:0. Te liels paldies arī viesu aizsargam Raimondam Sāmietim, kas šajā situācijā, maigi izsakoties, nospēlēja visai nepārliecinoši. Divas minūtes vēlāk Sāmietis atkārtoja savu gājienu, šoreiz piepalīdzot arī komandas kapteinim Arikam Stankus — spēles atkārtojumā (tiešraidē translēja sportacentrs.com) abu (ne)apzinātā nevīžība ir redzama ar neapbruņotu aci, tā tika zaudēti jau otrie vārti, un atkal precīzs Dubovs — 2:0. Turpinājumā vairākas labas izdevības palielināt pārsvaru rezultātā bija arī Savaļniekam, ar mazāk bīstamiem uzbrukumiem atbildēja arī viesi. Ejot puslaikā, Grobiņas trenera Viktora Dobrecova vaigs bija visai drūms.

Spēlei atsākoties, lielisku izdevību gūt savus trešos vārtus garām palaida Dubovs. Pēc mirkļa Alvja Jaunzema ripināto bumbu tukšajos vārtos no vārtu līnijas izsita Stankus. Jaunākais no brāļiem Jaunzemiem savu izdevību realizēja spēles 56. minūtē, kad pēc Roberta Cipes piespēles viņš ar pāris pieskārieniem bumbai un neatvairāmu sitienu netālu no vārtsarga laukuma panāca jau 3:0. Par prieku līdzjutēju kuplajam pulkam valmierieši turpināja uguņot — 64. minūtē pēc stūra sitiena izspēles uz Artūra Pallo centrējumu ar precīzu sitienu ar galvu atsaucās Dubovs, tā noformējot savu hettriku un panākot jau 4:0. Pēc divām minūtēm, noraidoties viesu pussargam Edgaram Freimanim, šaubas par mājinieku uzvaru vairs nebija nekādas. Grobiņas katastrofālā aizsardzība šajā spēlē savu apokalipsi sasniedza 82. minūtē, kad pēc Valta Jaunzema piespēles, neviena nepiesegts, savus ceturtos vārtus šajā spēlē un 24. sezonā guva Dubovs. Lielisko izrādi nedaudz pabojāja 84. minūtē Artūra Bankava pretiniekiem uzdāvinātie mierinājuma vārti. Neskatoties uz šo epizodi, Gatis Ērgis, ieliekot Bankavu aizsardzības centrā, neapšaubāmi izvilka pilno lozi. Visi kā viens VALMIERA GLASS VIA futbolisti savu darbu šajā spēlē padarīja godam, ko nevarētu teikt par Grobiņas spēlētājiem, no kuriem vienīgo varētu izcelt Emīlu Knapši — pārējie, ieskaitot izslavēto Deividu Dobrecovu, acīmredzami nebija gatavi šai cīņai. To apliecina arī Latvijas labākā soģa Andra Treimaņa izdāļātās septiņas dzeltenās kartītes — visas adresētas grobiņniekiem.

Skanot spēles fināla svilpei, futbolisti pateicās saviem uzticīgajiem līdzjutējiem, kuru rindās visas spēles laikā aktīvi līdzi juta arī igauņu dzejnieks Contra (Margus Konula).

Atlikušajās piecās spēlēs valmieriešiem vien jāpārkāpj pašu astei, lai čempionāta noslēgumā kaklā kārtu godam nopelnītās zelta medaļas. Pirmā no piecām pati nopietnākā — šo sestdien izbraukumā pret senajiem cīņu biedriem FK Auda.

VALMIERA GLASS VIA Grobiņas SC 5:1 (2:0)

Vārti: Dubovs 7’, 9’, 64’, 81’, A. Jaunzems 56’ — Krautmanis 84’

Brīdinājumi: Džeriņš 25’, Freimanis 50’+66’, Tils 51’, Sāmietis 59’, Stankus 76’, Tumanovs 89’

Noraidījumi: Freimanis 66’

Sastāvi: Arnavs (v.), Sietiņsons, Cipe, Miķelsons (76’ Zariņš), Bankavs, A. Jaunzems (90’ Dubro), V. Jaunzems, Pallo (82’ Lūsiņš), Ērglis (k.), Savaļnieks (75’ U. Bērziņš), Dubovs (85’ Zvirbulis) — Vīksna (v), Sāmietis (80’ Trapučka), Stankus (k.), Jēkabsons, Džeriņš (78’ Ostelis), Dobrecovs, Freimanis, Knapšis (80’ Nicis), Tils, Tumanovs, Krautmanis.

Spēles tiesnesis: Andris Treimanis

PĒC LABI PADARĪTA DARBA. VALMIERA GLASS VIA pēc uzvaras pār Grobiņu kopbildē ar atraktīvo igauņu dzejnieku Contra (Margus Konula).