21. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Linda, Janīna

Iepazīsti Valmieru ar audio gidu!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vai zini, kā Sv. Sīmaņa baznīcai dots nosaukums un kas kādreiz atradās pašreizējā rātsnama ēkā? Vai vari iztēloties, kāda izskatījās Livonijas ordeņa pils ar 10 m augstām sienām, no kuras tagad pāri palikušas drupas? Vai zināji, ka Valmierā 1920. gadā sākusi darboties Latvijā pirmā mūzikas skola ārpus Rīgas? Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildes atradīsi Valmieras audiogidā.

Iepazīsti Valmieru ar audio gidu!

Kā informē Laura Moča Valmieras pašvaldībā, tiek turpināts darbs pie audio gida piedāvājuma paplašināšanas, lai informāciju par Valmieras vēsturi, dabu un tūrisma apskates objektiem padarītu pieejamāku un vieglāk uztveramu pilsētas viesiem no Latvijas vai ārvalstīm. Tagad pie 12 nozīmīgākajiem objektiem Valmieras vecpilsētā ir uzstādītas īpašas audio gida zīmes. Tajās redzama informācija, kā izmantot audio gidu, tālruņa numurs (t: 25440011), uz kuru zvanot iespējams noklausīties stāstījumu par konkrēto apskates objektu. Uz zīmes izvietots arī QR kods, kuru noskenējot var iegūt papildu informāciju par Valmieru.

Audio gida pakalpojums Valmierā ir pieejams jau vairākus gadus, un tajā iekļauti 46 īpaši stāsti par pilsētu, apskates vietām, tūrisma objektiem, to vēsturisko izcelsmi un nozīmi mūsdienās. Stāsti par Valmieru, tās cilvēkiem, vēsturi, sasniegumiem un piedzīvojumiem pieejami latviešu, angļu, igauņu, krievu un vācu valodā. Plašāka informācija rodama arī Valmieras Tūrisma informācijas centrā un pilsētas tūrisma vortālā.

Savukārt, lai popularizētu mūsu pilsētu, tās kultūrvēsturisko mantojumu, tradīcijas un ļautu izzināt pilsētas vēsturisko nozīmību, Valmieras Tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar biedrību «Teātris jauniem cilvēkiem» ir izveidojis video, kuru skatoties ikvienam ir iespēja sajust īpašo Hanzas laiku garšu Valmierā, «baudīt» ēdienu, sabiedrību, mūziku, vidi un ieplānot laiku Valmieras apmeklējumam un iepazīšanai.

Noskatīties Valmieras — Hanzas pilsētas — video var šeit: http://www.visit.valmiera.lv/lv/galerija/video_/82_hanzas_pilseta_valmiera/

Valmieras audiogida informatīvās zīmes un video par Valmieru kā Hanzas pilsētu tapis Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas 2014. — 2020. gadam līdzfinansēta projekta «Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai» ietvaros.

UZZINI VAIRĀK! Audio gids Valterkalniņā. Pašvaldības foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
27. Septembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri