Domās vēlreiz pārstaigājot vasaras takas

- 1.Novembris, 2023
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Vēsās un pelēcīgās dienas nu jau reāli slēdz piekļuvi pie savdabīgiem objektiem dabā un arī vairumam dabas taku, kurās dabas draugi ir staigājuši, gājuši vai pat rikšojuši cauri skaistai vasarai un pretī rudens vienreizējām, dažām vien šogad redzētām krāsām un jaunatklājumiem.

Pēc dabas it kā izsalkušie

Iepriekšējos gados kovida karantīnas laikā noteikto ierobežojumu dēļ pēc dabas it kā pat izsalkuši, šogad vietējos tūrisma maršrutos paši un arī viesi no ārzemēm ir devušies turpat vai par 15% vairāk nekā 2022. gadā. Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) piedāvātā informācija liecina, ka šogad tūristu mītnēs apkalpoti gandrīz vai 2 miljoni viesu. Bet vēl jau vismaz tikpat daudz (ja ne krietni vairāk) ir tādu, kas arī devās garākās pastaigās, bet tūdaļ atgriezās mājās, tūrisma mītņu pakalpojumus pat neizmantojot. Ir pat tāds diezgan skaists pieņēmums, ka ikkatrs latvietis (liels vai mazs) gadā vismaz reizi nostaigā pa kādu dabas taku, ielien kādā alā vai vismaz padzeras no kāda brīnumaini skaista, it kā veselību sološa avota. Ja nu kāds to tomēr nepagūst, tad viņa vietā cits  – divas un pat vairākas reizes. No tā jau vien jāsecina, ka reāli dabas tūrismā ir iesaistīti tuvu 2 miljoniem Latvijas iedzīvotāju.

LIECINIEKS. Vēl nesen skaists uzraksts pie praulainā celma vēstīja, ka reiz te dižens auga Tūteres svētozols. Nu šāda aicinājuma tūristiem šajā vietā piestāt te nav. Ā. Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru