22. Augusts, 2019
Vārda dienu svin: Rudīte, Everts

Fonds «1836» aicina pievienoties tūrisma ceļa veidošanā apkārt Latvijai

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Nedēļas nogalē, 2. un 3. jūnijā, notiks šī gada sestais fonda «1836» gājiens no Ainažiem līdz Staicelei. Pirmajā dienā gājiens sāksies pie Ainažu mola, kā arī viesosimies Jūrskolas muzejā, un ir plānots noiet aptuveni 23 km. Maršruts gājējus vedīs pa meža ceļiem un Salacas krastu. Dienas noslēgumā sadziedāšanās pie ugunskura. Savukārt svētdien dosimies 18 km garā ceļā līdz Staicelei, pa ceļam apskatot Planču purvu, Staiceles centrā ieraksim 1836 robežstabu. Kā jau tradīcija gājiena noslēgumā plkst. 18:36 Staiceles kultūras namā izskanēs fonda «1836» un draugu koncerts, uz kuru ir mīļi aicināts ikviens!

Fonds «1836» aicina pievienoties tūrisma ceļa veidošanā apkārt Latvijai

Par godu Latvijas simtgadei fonds «1836» veido mūsu valstij dāvanu — tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas būs aptuveni 1836 kilometrus garš. «Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!» projektā var piedalīties ikviens interesents, noejot sev vēlamo ceļa posmu kādā no pierobežas ceļiem (Piejūras ceļā no Nidas līdz Ainažiem, Ziemeļmeitas ceļā no Ainažiem līdz Pededzei, Māras ceļā no Mārkalnes līdz Demenei un no Demenes līdz Nidai Leišmalītes ceļā).

Gājiens no Ainažiem līdz Staicelei būs jau trīsdesmit devītais posms «1836» ceļā apkārt Latvijai. Sīkāka informācija par gājienu: http://1836.lv/projekta-1836-ziemelmeitas-gajiens-alojas-novada/

Kopš 2016. gada maija vidus projekta autori ar draugiem paspējuši viesoties Kurzemes un Vidzemes jūrmalā, Latgalē, Latvijas un Igaunijas pierobežā, kā arī Leišmalītē, ierokot pirmās ceļa norādes, ko veidojuši mākslinieki Velga Vītola un Gaits Burvis, Kolkas ragā, Engurē, Salacgrīvā, Rūjienā, Kārsavā, Indrā, Kalnos un Vaiņodē, Liepājā u.c.

Ceļa «Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!» gājienos var piedalīties ikviens interesents, noejot sev vēlamo ceļu, kaut vai tikai vienu dienu vai pāris kilometrus. Gājienu noslēgumā svētdienās parasti ir koncerti, kuros piedalās fonda draugi.

Gājieni notiek nedēļas nogalēs, neskatoties uz to, vai ir saule vai lietus, jo mērķis ir iepazīt Latviju, tās dabu un kultūrvēsturiskās vērtības dažādos laika apstākļos. Ceļa dalībnieku sabiedrotie ir ne tikai satiktie ceļa biedri un sarunas, bet arī dziesmas un vietējie iedzīvotāji.

Katram dalībniekam, kurš piedalās šajos gājienos, ir iespēja iegādāties īpašu pasi, kurā krāt zīmogus par noietajiem ceļa posmiem. Nedēļas nogales pārgājienos iespējams iegūt katra novada īpašo zīmogu. Līdz Latvijas simtgadei plānots izveidot atbilstošu ceļošanas infrastruktūru ar naktsmītnēm jeb naktenēm, izklaides un atpūtas vietām.

Papildu informāciju par nākamajiem gājieniem un plānoto tūrisma ceļu apkārt Latvijai iespējams iegūt, ielūkojoties fonda «1836» mājaslapā www.1836.lv.

Tūrisma ceļu apkārt Latvijai «Aplido, apceļo, apmīļo Latviju!» palīdz veidot Ford Latvia, Sporta komplekss 333, Neste Latvija, Latvijas Valsts meži, Gardu Muti, Virsotne un citi draugi.

PADZIEDĀSIM KOPĀ. Pārgājiena dalībnieki sestdienas vakarā pēc mērotā ceļa sasēžas pie ugunskura, lai kopīgi padziedātu. Naura Brūniņa foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
1. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 

Partneri