ZVOC orientieristes – trešās Latvijas čempionātā

- 14.Septembris, 2018

Nedēļas nogalē Turaidā norisinājās Latvijas čempionāts orientēšanās sportā — sestdien vidējā distancē un svētdien stafetē. Ar atzīstamiem rezultātiem sacensībās startēja arī Valmieras bērnu sporta skolas audzēkņi — abu Valmieras pārstāvēto klubu — Ziemeļvidzemes orientēšanās centra un Burkānciems&Co — orientieristi.

Par šī gada Latvijas čempionēm vidējā distancē tika kronētas Aija Denija Trēziņa (ZVOC-VBSS) W16 grupā un Vilma Alberinga (Burkānciems&Co) W20 grupā. Aija cīņā par uzvaru pārspēja 27  vienaudzes, tostarp savas kluba biedrenes — Annu Emīliju Sutu (5. vieta) un Lieni Mālnieci (7. vieta). Vilmai uzvara nāca nosacīti vieglāk — pārliecinoši ar 14 un 15 minūšu pārsvaru pārspējot tuvākās un vienīgās sekotājas šajā vecuma grupā.

Teicamu rezultātu uzrādīja arī Līga Valdmane (ZVOC-VBSS) sieviešu elites grupā. Pērnā gada čempione gan šogad savas pilnvaras bija spiesta nolikt, jo par viņu labāk un ātrāk Gaujas stāvo gravu labirintos orientējās cēsniece Sandra Grosberga, tādējādi pirmo reizi savā karjerā izcīnot čempiontitulu šajā distancē. Līga no savas Latvijas izlases kompanjones finišā atpalika nedaudz ilgāk par divām minūtēm, toties apsteidza otru izlasnieci — Lauru Vīķi par 35 sekundēm.

Sudraba godalgu ieguva arī Pēteris Gailis (ZVOC-VBSS), kurš sīvajā M14 grupā (39 dalībnieki) zaudēja vien Emīlam Lazdānam (Auseklis IK).

Vēl vienu medaļas spīdumu savam klubam ZVOC-VBSS astoņpadsmitgadīgo meiteņu grupā izcīnīja Arta Renāte Rulle, kura tikai par 20 sekundēm bija pārāka pār savu treniņu biedreni Sintiju Ozolu, tādējādi izcīnot bronzas godalgu.

16 gadus veco zēnu grupā turpat blakus pjedestālam — 4. vietā finišēja Jēkabs Ločmelis (Burkānciems&Co).

Pārējo jauno valmieriešu rezultāti: W12 — Elīza Atslēga 12. vieta, Nikija Biruma 23.v., Elza Eglīte 25.v., Viktorija Antone 28.v., Keita Kavīte 30.v., Estere Laurenova 34.v., Patrīcija Laurenova 35.v., Dārta Emīlija Plūme 36.v. (visas no ZVOC-VBSS); W14 — Daniela Pole 32.v. (ZVOC-VBSS); W16 — Laura Luīze Birzgale 26.v., Kristiana Kate Erģe DNF (abas no ZVOC-VBSS); M12 — Reino Urpens 44.v., Jēkabs Kaķis 47.v., Emīls Dāvis Gelbergs 49.v. (visi no ZVOC-VBSS); M14 — Dāvids Voitehovskis DNF (ZVOC-VBSS); M18 — Rūdolfs Matīss Vimba 6.v. (ZVOC-VBSS), Pauls Alberings 8.v., Māris Heinols 10.v., Matīss Leitlands 11.v. (visi no Burkānciems&Co); W18 — Madara Vaļģe 15.v. (Burkānciems&Co).

M50 vecuma grupā uz pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Ingus Rektiņš (Burkānciems&Co). Viņa kluba biedrs Vilnis Gailis M45 grupā ierindojās 24. vietā. M35 grupā 15. vietā ierindojās valmierietis Kristaps Dzvinko. Kopumā sacensībās startēja 673 sportisti.

Svētdien orientieristi tajā pašā apvidū noskaidroja uzvarētājus stafetēs. Arī šī diena valmieriešiem atnesa vairākas medaļas.

Spilgtāko panākumu guva elites grupas ZVOC-VBSS meitenes Sintija Ozola, Arta Renāte Rulle un Līga Valdmane, pārsteidzoši ierindojoties 3. vietā. Sintija stafetes pirmajā etapā finišēja astotā, Arta Renāte otrajā spēja pacelt komandu līdz piektajai vietai, bet noslēdzošajā trešajā Līgai, apsteidzot divas konkurentes, galu galā izdevās izcīnīt visai pārliecinošas bronzas godalgas. Uzvaru jau trešo gadu pēc kārtas svinēja Cēsu kluba Meridiāns dāmas — šoreiz Vieda Lūsa, Kristīne Bertuka un Sandra Grosberga. Uzvarētājām valmierietes zaudēja teju 12 minūtes, otrās vietas ieguvējām no Kāpa OK — 5 minūtes.

Bronzu W16 grupā paņēma arī jaunās talantīgās Liene Mālniece, Anna Emīlija Suta un Aija Denija Trēziņa, arī šeit uzvaru svinēja cēsnieces. Uzvarētājām mūsu trio zaudēja gandrīz 10 minūtes.

Vēl vienas bronzas medaļas kaklā kāra arī Burkānciems&Co astoņpadsmitgadīgie puiši Māris Heinols, Matīss Leitlands un Pauls Alberings, kuri finišēja mazliet ilgāk par astoņām minūtēm pēc uzvarētājiem no Stiga OK.

No trim W12 grupas ZVOC-VBSS komandām visaugstāk — 7. vietā ierindojās Madaras Ilzes Grebūnas, Nikijas Birumas un Elīzas Atslēgas trio.

Jāatzīmē arī zvociešu panākums dāmu W145 grupā — zaudējot tikai Ziemeļkurzeme OK, sudraba godalgas izcīnīja Dina Alksne, Džaneta Suta un Inguna Valdmane. Kopumā šajās sacensībās startēja 176 stafešu komandas.

Šī gada Latvijas čempionātā atlikušas vēl divas sacīkstes — septembra beigās Krievukalnos (Dobeles novadā) tiks noskaidroti uzvarētāji maratona distancē, bet oktobra vidū Zilajos kalnos (Ogrē) tiks sadalīts medaļu komplekts nakts distancē.

ZVOCIETES FINIŠĀ. Bronzas meitenes — Arta Renāte Rulle (no kreisās), Līga Valdmane un Sintija Ozola mirkli pēc izcilā panākuma.