Zviedrijas jaunieši pārvērš ikdienu svētkos

- 17.Janvāris, 2013
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Zinām, ka biedrības Kristīgais žēlsirdības centrs zupas virtuvei, kas ar siltu ēdienu regulāri nodrošina vairāk nekā simt Valmieras maznodrošināto ģimeņu bērnu, ziedotāji ir ne tikai Valmierā, bet arī ārzemēs. Viena no viņiem — Zviedrijā dzīvojošā latviete Tamāra Lindblūma. Viņa allaž interesējas par iespējām palīdzēt valmieriešiem. Tieši ar Tamāras ieteikumu 16. janvārī Valmierā zupas virtuvē naski rosījās četri zviedru jaunieši un viņu skolotājs. Valmierā viņi lieliski praksē realizēja savu projektu par labdarību. Tā būtība bija — ierasties Valmierā un pašiem pagatavot ēdienu zupas virtuves apmeklētājiem.

Satiekot atraktīvos jauniešus un skolotāju, uzzināju, ka viņi ir no Zviedrijas pilsētas Motalas skolas ar profesionālo ievirzi. Skola atrodas 300 km no Stokholmas. Trīs gados jaunieši savā mācību iestādē apgūst vidusskolas kursu un arī zināšanas apkalpojošajā sfērā, iegūstot pavāra, viesmīļa atestātu. Mācību laikā audzēkņiem 15 nedēļas jāstrādā praksē, bet pēdējā gadā obligāta prasība ir pašiem sava projekta realizācija. Skola absolventiem darbu nenodrošina, tādēļ darba vietas jāmeklē pašiem.

Attēlā:

PIE KATLIEM. Zviedrijas ciemiņi Valmierā, zupas virtuvē skolotājs Joahims (no kreisās), Martins, Lovisa, Marija un Viktors.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru