Zinoši bērni — Latvijai

- 7.Februāris, 2013
Viesis
Laikrakstā

Ejot cauri ne vienam vien dzīves sarežģījumam, valmieriete, četru bērnu māte JUDĪTE RŪSA joprojām ir stalta, labestīga un ar gaišu skatu nākotnē. Viņa par savu atbildīgāko misiju uzskata bērnu audzināšanu.

Judīte

Valmieras 5. vidusskolas absolvente. Vienīgais bērns ģimenē. Ar lielu apņēmību iestājās Latvijas Valsts universitātes Vēstures un filozofijas fakultātē, pirms tam attiecīgi sagatavojoties tā saucamajā nulles kursā. Vilinošā Rīga un studentu pulks Judītes atmiņās palicis kā interesants dzīves periods, taču neilgs. Studijas sakrita ar skarbo realitāti valsts pārveidē. Mainījās ne tikai iekārta un nauda, bet arī daudzas vērtības. Kā izdzīvot? Var, knapinoties ar iztiku, neēst mēnesi, var iepazīt un sadzīvot ar bada sajūtu, bet visam ir robeža.

Tolaik Valmierā veidojās Latvijas nacionālā neatkarības kustība. Tajā iesaistījās arī Judīte. Organizācijas sapulces aizrautīgi vadīja Ivars Fimbauers. Viņiem bija lemts satikties un palikt kopā.

Ivars

Viņa uzmanība, runīgums, daudzpusīgās zināšanas un dzīves pieredze kā magnēts pievilka Judīti. Radās paļāvība uz šo cilvēku. Ivars bija beidzis LLA, iegūstot inženiera hidrotehniķa specialitāti. Judīte atceras, ka  Ivara sabiedrībā jutusies kā mīļā, siltā aizsegā: aprūpēta, pasargāta. Arī no tā laika smagās sadzīves un Rīgā iepazītā  bada. Studiju durvis aizvērās.

Draudzībā ar Ivaru neesot traucējusi abu lielā gadu starpība. Kopā bijis labi, tādēļ arī izveidojuši ģimeni. Kļūstot par sievu, Judīte palikusi savā uzvārdā, jo arī Ivaram nepaticis savs garais uzvārds, ko savulaik mainīt gribējis viņa tēvs.

Judīte atceras: — Sapratām, ka mūsu kopdzīves laiks Ivara gadu dēļ nesanāks garš. Viņš man bija kaut kas īpašs. Ar mīlestības pilno attieksmi un uzmanību. No manis tā pārgāja arī uz mūsu bērniem. Viņš ar bērniem daudz runāja, centās viņiem parādīt un iemācīt visu, ko vien pats zināja un prata. Kad piedzima mūsu pirmais dēls Roberts Georgs, Ivars jau bija pensionārs. — Judīte neslēpj, ka bērnu aprūpe viņai tolaik bijusi sveša, tādēļ reizē ar pirmo bērnu ģimenē sākusies Ivara skola, kurā Judīte apguvusi daudz jauna. Katrs nākamais bērns prasījis savu attieksmi un gādību.

Attēlā:

FIMBAUERU ĢIMENE. Pirmajā rindā no kreisās — Marga,  Herberts un Judīte, otrajā rindā no kreisās — Roberts un Eduards, saņemot svētku dāvanas no biedrības Kristīgais žēlsirdības centrs labdariem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru