Zināšanas labākas par noliegumu

- 26.Aprīlis, 2023
Tēma
Laikrakstā

Aprīļa sākumā Valmierā ikvienam no 14 gadu vecuma bija iespēja veikt bezmaksas HIV, B un C hepatīta, sifilisa eksprestestu. Iespēju izmantoja retais. 

Testus bez maksas veica biedrība «Baltijas HIV asociācija». Testēšanu veica mediķis, testu rezultāti bija zināmi 15 minūšu laikā un izskaidroti. 

«Liesma» noskaidroja, ka šo iespēju izmantoja vien daži valmierieši. Iespējams, trūka informācijas, iespējams, neērtas adreses, kur bezmaksas pakalpojums bija pieejams, jo lielāko dienas daļu testēšanas punkti bija atvērti Valmierā, Ūdens ielā 2c un Purva ielā 13. 

«Vietas tika izvēlētas speciāli, jo mūsu projektā, veicot bezmaksas testēšanu, mēs tieši uzrunājam klientus, kas dzīvo sociālās aprūpes centros, rehabilitācijas iestādēs, pansionātos, sociālajos dzīvokļos. Mēs nedalām sabiedrību, veicinot nevajadzīgus priekšstatus, bet šoreiz mūsu projektā iekļautā auditorija ir šī,» norādīja «Baltijas HIV asociācijas» pārstāve Ieva Siksaliete, topošā ārste, kura uzsvēra, ka savlaicīgu izmeklējumu veikšanai, profilaksei ir ļoti liela nozīme. 

TESTĒŠANA ir vienkārša un ātra. Turpat iespējams saņemt arī eksprestesta rezultātu, tā skaidrojumu un ieteikumus tālākai rīcībai. Šajā attēlā biedrības «Baltijas HIV asociācija» pārstāves, priekšplānā topošā ārste Ieva Siksaliete. Autores foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru