Ziemsvētki ar Kristu

- 21.Decembris, 2012
Viesis
Laikrakstā

ARNIS BUŠS. Jau 22 gadus kalpo mācītāja amatā. Septiņus no tiem ir LELB Valmieras iecirkņa prāvests, nepilnus četrus gadus — Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes mācītājs, savukārt LELB pilda vienu no smagākajiem kalpošanas darbiem — vada nekustamo īpašumu komisiju.

Mūsu saruna ritēja mācītāja mājā Valmierā, Veides ielā, pie brokastu galda, ap kuru Bušu ģimene bija pilnā sastāvā. Mācītājkundze Ginta ir grāmatvede un mājas labais gariņš. Meita Krista (20) Latvijas Universitātes 1. kursā mācās ķīniešu valodu. Kristai Dievs dāvājis skanīgu balsi, ko viņa turpina izkopt Rīgā, Jāzepa Mediņa akadēmiskajā dziedāšanas klasē, bet Valmierā viņa ir jauniešu muzikālā projekta iniciatore. Valmieras Sv. Sīmaņa draudzes jauniešu ansamblis Cum laudem Deo (Pieskāriens Svētvakarā), sagaidot Ziemsvētkus, ar desmit koncertiem viesojas dažādos Dievnamos.

Ričards (19) mācās Valmieras Valsts ģimnāzijas 12. klasē. Aktīvi muzicē skolas orķestrī, piedalās māsas vadītajā draudzes jauniešu ansamblī un spēlē volejbolu sporta skolas komandā. Aktīvs arī draudzes pasākumos.

Visu mīlētais pastarītis, septiņgadīgais Dāvids, mācās Valmieras sākumskolas pirmajā klasē. Aizraušanās — hokejs un zīmēšana.

Redzot un jūtot Bušu ģimenes vienotību, mācītājam Arnim vispirms jautāju — no kurienes viņiem šī saskaņa?

Ģimenei ir liela jauda. Ja draudzē vai citā darbā dažkārt pietrūkst kapacitātes, tad pietrūkstošo enerģiju smeļos no ģimenes. Kopā ar sievu Gintu daudz paveicām, kalpojot Valkas draudzē. Tagad Sv. Sīmaņa draudzē cenšamies pozitīvi iekustināt jauniešus, un to vislabāk var paveikt kopā ar mūsu bērniem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru