Ziedu salūts vasarai

- 21.Maijs, 2021
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Kas gan to būtu domājis, ka arī Vasarsvētkiem piestāv salūts! Bet daba pēc pavasara siltuma un aukstuma untumiem ir tā pēc vasaras nocietusies, ka to sagaida ar gandrīz vai vienlaicīgu dažādu augu uzziedēšanu.

Grūti tādu ir ar kaut ko citu kā vien ar daudzkrāsainu ziedu salūtu salīdzināt. Tā gan garākā laika periodā var izrādīties vien šķietamība, bet daudzi cītīgākie augu vērotāji jau ir izteikušies, ka pēdējos gados pavasaros un vasaras sākumā ziedošie augi arvien vairāk steidz uzziedēt un arī noziedēt vienlaikus un gana saīsinātā periodā. Iespējams, ka šādu sasteidzinātu ziedēšanu lielā mērā nosaka siltās ziemas un arī tas, ka pēc pietiekami mitra pavasara nu arī pie mums jau kuru gadu seko karsta un pārāk sausa vasara. Tad nu augi mācās klimatam piemēroties: kurš pagūs noziedēt, sākt sēklas auklēt, kamēr pietiek mitruma, tam arī būs daudz lielākas izredzes dot savai sugai turpinājumu.

Augu krustceļu valsts

Secināts, ka mūsu augu valsts ilgi ir veidojusies īpašās ģeoklimatiskās krustcelēs. Tieši Latvijas teritorijā vienkopus saplūst ziemeļu – dienvidu un austrumu – rietumu veģetācijas joslas. 

SACENSĪBA. Liepas muižas parkā dārzbēgles – meža tulpes steidz pārņemt ziedēšanas stafeti no pienenēm. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru