Zied dobe – Latvijas karoga krāsās

- 15.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Teikšu, kā ir: Rūjiena arvien turpina patīkami pārsteigt. Arī pašlaik, kad, ar valdības ziņu mīkstinot dažādos ierobežojumus sabiedrības veselības un drošības labā, pilsētā pamazām, joprojām ievērojot distancēšanos, atsākas vairākas sportiskās un kultūras dzīves aktivitātes.

Kad «Liesma» trešdien tur pabija, mūs sajūsmināja divas citviet neredzētas lietas. Vēloties palūkot, vai vēl zied Rūjienas un Japānas pilsētas Higašikavas sadraudzību apliecinošās sakuras, devāmies Ternejas parka virzienā. Iesākumā gan tālāk par Rūjienas novada domes ēku netikām, jo iepretī majestātiskajam namam ieraudzījām bagātīgi ziedošu tulpju dobi – Latvijas karoga krāsās. Neticami, bet tai izdevies piemeklēt mūsu valsts simbola tumši sarkanajam ideāli atbilstošu toni. Cepuri nost par šo ideju un tās izpildījumu! Otra citviet pilsētās neredzēta lieta bija... mēslu talka Ternejas parka apstādījumos. Vērojām, kā Latvijas lauku zelts no traktora piekabes itin bagātīgā kārtā nonāca uz labiekārtotā un allaž sakoptā parka puķu dobēm. Saprotot, ka tajās tūlīt notiks pārmaiņas, meklējām atbildi pie Rūjienas dārznieces SARMĪTES JASĀNES. 

«Tieši tā – Ternejas parka puķu dobes iegūs jaunu – ilggadīgo ziemciešu stādījumu. Tāpēc arī kādas vietējās zemnieku saimniecības zeltu tik bagātīgi tur iestrādāsim, lai tā augu spēkam un skaistumam pietiktu ilgākam laikam. Mēslojumu sagādājām jau laikus rudenī, lai tas līdz pavasara stādīšanas darbiem būtu maksimāli efektīvs. Darāmā pašlaik ir pietiekami, jo sapošanu jaunajai sezonai gaida arī Laika skvēra un jaunās estrādes teritorijas apstādījumi. Parasti rūpi turam arī par Rūjienas vidusskolas pagalma apstādījumiem, taču šovasar gan tur neko īpašu nedarīsim, jo skolas pagalmā paredzēts remonts ar seguma nomaiņu un citiem uzlabojumiem. Pie estrādes savukārt izvietosim lielus puķu podus ar visu vasaru bagātīgi ziedošiem augiem,» pastāstīja Rūjienas ziedu rotas kopēja.

TULPES LATVIJAS KAROGA KRĀSĀS. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru