Zemkopības ministrs vizītē Valmierā

- 13.Jūlijs, 2021
Politika
Laikrakstā

Viņpiektdien, kad jaunajam Valmieras novadam ritēja vien devītā pastāvēšanas diena, pašvaldību apciemoja pirmais no Krišjāņa Kariņa valdības vīriem – zemkopības ministrs Kaspars Gerhards. Pēc tikšanās novada domē ar pašvaldības vadību ministrs pēcpusdienā apmeklēja Latvijā pazīstamo lauksaimnieku kooperatīvo sabiedrību VAKS, kur viesus laipni uzņēma tā valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons.

Pēc kopbildes VAKS galvenajā bāzē ministrs, novada pašvaldības pārstāvji (piedalījās 7 no 19 novada domniekiem) un pulciņš Vidzemē atzītu lauksaimnieku Induļa Jansona vadībā devās pāri Mūrmuižas ielai, kur improvizētā konferenču zālē – kooperatīva VAKS samērā nesen uzbūvētajā sēklu kompleksā – teju divu stundu garumā notika domu apmaiņa par lauksaimniekus interesējošiem jautājumiem. Faktiski tika aptverts gandrīz viss Zemkopības ministrijas pārziņā esošo jomu spektrs, jo pie sarunu galda, šķiet, nebija vien mežsaimnieku pārstāvju, kamēr savas problēmas ministram un viņa biroja vadītājam Jānim Eglītam klāstīja un uz daudziem jautājumiem arī atbildes saņēma graudu audzētāji, piena lopu audzētāji un arī augļkopības pārstāvji. Netika aizmirstas arī lauku ceļu problēmas, par šo tēmu runājot, kā pozitīvais piemērs tika minēts pirms pāris gadiem melno segumu ieguvušais autoceļš Brenguļi – Trikāta, ap kuru šobrīd pavisam citus apmērus ieguvušas daudzas labas lietas.

Tikšanos atklāja vēl nesenais Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Grasbergs, kurš tagad ievēlēts par Valmieras novada domes deputātu un kopš pagājušās ceturtdienas domes sēdes, kad tika apstiprināti novada pašvaldības pastāvīgo komiteju vadītāji un viņu vietnieki, vada Tautsaimniecības, vides un attīstības lietu komiteju. Viņš uzsvēra, ka sarunas tēma, piedaloties gan ministram, gan viedokļu līderiem no Vidzemes lauksaimnieku puses, būs par tautsaimniecību – par piena un graudu ražotāju kooperāciju, arī par saražotā pārstrādi. Jo arī lauksaimniecība ir uzņēmējdarbība, kuras aktuālās problēmas neizbēgami skar gan pašvaldību, gan arī Zemkopības ministriju.

Guntis Vīksna, teksts un foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru