Zemessargi trenē gatavību Covid-19 izplatības ierobežošanai

- 24.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

21. martā Naukšēnu novadā Zemessardzes 22. kājnieku bataljons, ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra noteiktās preventīvās un pretepidēmiskās instrukcijas, veica gatavības pārbaudi atbalsta sniegšanai veselības nozarei un Valsts robežsardzei.

Mācību mērķis bija pārbaudīt bataljonu personāla gatavību reaģēt uz aicinājumu sniegt atbalstu sabiedrībai, tai skaitā gatavību nepieciešamības gadījumā sniegt atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām krīzes situācijas novēršanas pasākumos. Pārbaudes laikā karavīri un zemessargi trenēja telšu izvēršanu, spēju sadarboties ar Valsts robežsardzi, kā arī veica aprīkojuma darba kārtības pārbaudi.

Jau ziņots, ka pagājušās nedēļas nogalē visi Zemessardzes bataljoni savās atbildības teritorijās trenēja telšu izvēršanu un aprīkojuma darba kārtības pārbaudi. Vienlaikus Zemessardzes bataljoni veica vienību personāla gatavības pārbaudi reaģēt krīzes situācijās, sadarbojoties ar valsts institūcijām.

Zemessardzes 22. kājnieku bataljona atbildības teritorijā ir Kocēnu, Burtnieku, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Smiltenes, Strenču, Beverīnas, Alojas novads, kā arī Valmieras pilsēta un daļa Salacgrīvas novada. Bataljona komandieris kopš 2018. gada 12. oktobra ir pulkvežleitnants Dmitrijs Oreškins.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai. Lai vienkāršotu pieteikšanos dienestam Zemessardzē un veicinātu atgriezenisko saiti ar iedzīvotājiem, interesenti ir aicināti zvanīt uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811. 

Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: www. https://www.zs.mil.lv/

TRENĒJAS, lai būtu gatavi palīdzēt. Aivja Stračinska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru