Zaļumballes līdz pusnaktij – jaunais standarts?

12.Augusts, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Vasaras mums visiem asociējas ar saldējumu, sauli, siltu laiku, kā arī dažādām aktivitātēm uz ūdens un, protams, ar dažādām zaļumballēm, koncertiem un festivāliem brīvā dabā. Martā izziņotā ārkārtas situācija bija liegusi notikt ne vienam vien pasākumam un koncertam gan iekštelpās, gan brīvā dabā drošības apsvērumu dēļ.

Uzlabojoties situācijai, valdība ar katru mēnesi pamazina ierobežojumus un ļauj palielināt cilvēku pulcēšanās skaitu vienā vietā. Jūlija sākumā jau sāka notikt pirmie koncerti un pasākumi, kuros drīkstēja pulcēties vairāk par 100 cilvēkiem, tas arī mudināja vietējās pašvaldības, kā Rūjienas un Naukšēnu pašvaldības, rīkot zaļumballes un koncertus, kā tas bijis līdz šim visus gadus pirms pandēmijas. Zaļumballes Rūjienas pilsētas, Naukšēnu un citu pagastu svētkos ir neizzūdoša vērtība iedzīvotāju vidū, jo tas ir atpūtas brīdis no sasteigtās ikdienas, taču ar valdības rīkojumu šāda veida pasākumi drīkst notikt tikai līdz pusnaktij, respektīvi, kad uz pulksteņa sakrīt visas nulles, mūzikai ir jāpieklust un iedzīvotājiem jādodas mājup. Tas liek domāt: vai šis būs jaunais pasākumu standarts, vai mūžīgi mums būs jāietur divu metru distanci starp pāriem uz deju grīdas? Latvijas atpūtas industrija tika smagi iedragāta ar karantīnas ieviešanu, taču ar atvieglinājumiem tā lēnām atkal sāk atdzimt. Tas liek domāt vai atpūtas industrija un vietējais izklaides bizness būs tāds, kāds bijis iepriekš.

Klausoties zaļumbaļļu apmeklētāju sarunas, dzirdēju patīkamus vārdus un uzslavas organizatoriem un pašvaldības darbiniekiem par to, ka beidzot ir kāds pasākums, uz kuru var doties, ka nelielajās pilsētās un pagastos vismaz šajā ziņā ir jūtama dzīvība, kas bija pieklususi kopš ārkārtas stāvokļa izsludināšanas martā. Neskatoties uz Slimību profilakses un kontroles centra aicinājumu nepulcēties tādās sabiedriskās vietās kā estrādēs, bāros vai kultūras namos, organizatori un sabiedriskie darbinieki bija parūpējušies, lai visur būtu izlikti dezinfekcijas līdzekļi, plakāti un aicinājumi nepulcēties un ieturēt distanci, lai svētkus varētu svinēt droši un atbildīgi, neapdraudot nedz sevi, nedz citus. Organizatori stāsta, ka šis ir ļoti neierasti, taču mums pie šī formāta ir pagaidām jāpierod, kamēr valdība nebūs izdevusi rīkojumus par tālākiem atvieglinājumiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru