Zaļo gudrību dienā pie Zeltītes Kavieres

- 4.Jūlijs, 2018
Tūrisms un daba
Laikrakstā

Vasaras vidū vadīt dienu Vaidavas pagasta «Silkalnos» pie augu un it sevišķi ārstniecisko augu lieliskas zinātājas Zeltītes Kavieres ir zaļām pārdomām pilns piedzīvojums jebkuram, kurš grib pēc iespējas vairāk dzīvot saskaņā ar dabas likumībām, turēt sevi veselīgu ar tām veltēm, kas dabiskas ir dabā. Šādu iespēju būt «Silkalnos» uz pārrunām un praktiskām nodarbībām augu tēju, tinktūru, sīrupu gatavošanā nu jau vairākus gadus seminārā «Meža nekoksnes resursi, to izmantošana» piedāvā SIA «Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs» vecākais mežsaimniecības konsultants Ziemeļvidzemē  Andris Vīrs. Viņš atzīst, ka Latvijā, kopjot un audzējot mežus, vēl pārāk maz izmanto iespēju no meža gūt peļņu ne tikai ar koksni, bet arī kaut vai tajā vācot ārstnieciskos augus.

Katram semināra dalībniekam sava interese. Zane: «Jau vācu augus un ziedus, bet to darīju vairāk pēc intuīcijas. Šeit gribu daudz uzzināt jau pamatīgāk, gudrāk.» Ir klāt arī pulciņš pensionāru no Valmieras pagasta «Mežābeles». Viņu vēlme: «Gribam mācīties, kā vecumdienās veselības uzturēšanai mazāk lietot ķīmiju, bet vairāk dabas piedāvājumu.» Vaira: «Esmu pie Zeltītes jau trešo reizi, bet vienmēr uzzinu ko jaunu par it kā jau iepriekš zināmo.»

«Silkalnu» saimniece arī stāsta, ka līdzīgos semināros, uz kuriem pati  brauc pie citiem ārstniecisko augu zinātājiem, runājamās pamatlietas paliek vienas un tās pašas, bet katru reizi par tām nāk klāt jaunas atziņas. Tieši tad bieži tiekot atrastas atbildes uz jautājumiem, par kuriem ir iznācis kreņķēties vai īpaši piedomāt. Viņa sarunas sākumā arī uzreiz teic, ka šogad ārstniecisko augu vācējiem tieši mežs un pļava ir lielākā cerība, jo sausuma dēļ maz kas ir izaudzis dobēs, kur ārstnieciskie augi tiek kultivēti.

JAUTĀJIET, ES ATBILDĒŠU! Zeltīte Kaviere stāsta par brīnumainā kociņa ķirša vēl brīnumainākām spējām spēcināt mūsu veselību. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru