ZAAO – ērtākai atkritumu apsaimniekošanai

7.Augusts, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Liesma jau ziņoja, ka SIA ZAAO, attīstot modernu un iedzīvotājiem ērtu atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, ievieš individuāli dalīti vāktu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu privātmāju iedzīvotājiem Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes, Valkas, Valmieras pilsētu teritorijās. Pakalpojums, kurš ietver 240 litru ietilpības konteineru – šim nolūkam ZAAO paredzējis 10 tūkstošus konteineru – uzstādīšanu vieglā iepakojuma un stikla iepakojuma nodalīšanai no sadzīves atkritumiem, privātpersonām ir pieejams bez maksas.

Jaunajam pakalpojumam pirmajos piedāvājuma mēnešos atsaukušies 30 % Valmieras privātmāju īpašnieku, kuri tika uzrunāti kā ZAAO klienti. Par šādu atsaucību gandarīta uzņēmuma Šķiroto atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: «Ir prieks, ka esam raduši iespēju iepakojuma nodošanas pakalpojumu piedāvāt vēl tuvāk klientu namdurvīm. Klientu aptaujas anketās jau vairākus gadus saņemam priekšlikumus šāda pakalpojuma ieviešanai. Tas ir arī solis tuvāk Eiropas regulu izpildei – samazināt apglabājamo atkritumu daudzumu un maksimāli daudz pārstrādei derīgu materiālu atgriezt apritē, jaunu materiālu ražošanā. Mūsu mērķis ir tuvākajos gados ieviest šo pakalpojumu pēc iespējas plašākā uzņēmuma darbības teritorijā.»

Konsultācijas par pakalpojumu un līguma slēgšanas iespēja tika nodrošinātas jau Vidzemes Uzņēmēju dienās 2019 šī gada maijā. Jāatgādina, ka, lai pieteiktos pakalpojumam, iedzīvotājam ir jābūt ZAAO klientam, kuram ir noslēgts līgums par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ar konteineru. Pieteikt līguma noslēgšanu par individuāli dalīti vākto atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu var, zvanot pa tālr. 29221847, rakstot uz e-pastu zaao@zaao.lv vai ierodoties klātienē ZAAO birojā Valmierā, Rīgas ielā 32.

Liesma par jauno pakalpojumu izvaicāja divus tā izmantotājus Valmierā. Katrā gadījumā pieredze ir nedaudz atšķirīga, taču jaunā pakalpojuma vērtējums – izteikti pozitīvs.

Aija Ose kopā ar vīru dzīvo Beverīnas ielā 30: «Uz jauno pakalpojumu reaģēju dikti ātri! Es jau pirms tam visu laiku trinos par to, pati jau divreiz biju ZAAO prasījusi, vai nav plānots savākt, piemēram, stikla taru. Mums nav auto, lai visas šīs lietas vestu uz kaut kādiem pieņemšanas punktiem, tad nu, sevišķi jau stiklu, iznāca mest parastajos konteineros, reizēm pat roka necēlās to darīt... Tāpēc biju ļoti priecīga, par jauno piedāvājumu izlasot gan pašvaldības ziņās, gan Liesmā, uzreiz arī zvanīju un interesējos.

DALĪTO ATKRITUMU STŪRĪTIS. Te, Ošu privātmājas mazā pagalma stūrī pie šķūnīša sienas, ir jauno – dalīto atkritumu – konteineru vieta. Blakus ūdens mucai ar dzelteno vāku konteiners vieglajam iepakojumam, blakus – ar melno vāku – konteiners stikla tarai. Lielais konteiners atrodas pāris metrus tuvāk mājai, bet turpat aiz stūra saimnieki ierīkojuši arī improvizētu komposta kaudzi no četrām internetā pasūtītām plastika kastēm – bez dibena, taču ar vākiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru