VSA-Valmiera airēšanas slalomistiem spīdošs Latvijas čempionāts

- 21.Jūnijs, 2019
Sports
Laikrakstā

Septiņi zelti, septiņi sudrabi un divas bronzas – tik medaļots sniegums Latvijas čempionātā kluba «Vidzemes sporta asociācija – Valmiera» airēšanas slalomistiem.

Svētdien, 16. jūnijā, Valmierā pēc aizvadītās nedēļas nogales cīņām Gaujas Kazu krācēs VSA-Valmiera airēšanas slalomisti sveikti uz Latvijas čempionāta goda pjedestāla gan individuālajā vērtējumā, gan komandu konkurencē.

Spraigā sportistu sāncensībā ūdenī un sīvākās nekā citkārt klubu vadītāju cīņās krastā vispirms tika sadalīti Latvijas čempionāta komandu braucienu medaļu komplekti. K1 laivu klasē vīriešiem VSA-Valmiera airēšanas slalomistiem dubultuzvara – pārliecinošs zelts kluba pieaugušajiem atlētiem Tomam Karlivānam, Ritvaram Celmiņam un Kasparam Pakeram, bet par mata tiesu sudrabs jauniešu trio Ralfam Jurjānim, Ralfam Baldiņam un Pēterim Dambekalnam. Arī K1 laivu klasē sievietēm un C1 laivu klasē vīriešiem VSA-Valmiera airēšanas slalomisti plūca uzvaras laurus – zelts Evitai Savickaitei (kopā ar Eniju Ļaksu un Dailu Grāvīti no Baldones) un Ralfam Baldiņam (kopā ar Stefanu Romanosu un Jāni Dombrovski no Rīgas). Pilnam medaļu komplektam C1 laivu klasē vīriešiem sudrabs Guntaram Strazdītim (kopā ar Krišu Ozolu no Burtnieku novada un Argo Raudsalu no Rakveres) un bronza Pēterim Dambekalnam (kopā ar Klāvu Stalbovu un Juri Ļeščišinu no Rīgas).

Visa kaluma Latvijas čempionāta medaļas VSA-Valmiera airēšanas slalomistiem arī individuālajā sniegumā. Un vēl vairāk – K1 laivu klasē vīriešiem ieņemts ne tikai viss goda pjedestāls, bet pirmajā sešniekā pieci VSA-Valmiera sportisti. Kā pērn un vēl četras reizes laika posmā no 2009. gada triumfēja Ritvars Celmiņš, esot priekšā arī Latvijas čempionu godā iepriekš esošajiem komandas biedriem Tomam Karlivānam un Kasparam Pakeram. Pārspējot virkni pieredzes bagātāku airēšanas slalomistu, 4. vietā Ralfs Jurjānis un 6. vietā Ralfs Baldiņš. Jāuzdrīkstas pieļaut, ka pilnam K1 laivu klases vīriešiem sešniekam pietrūka vienmēr zibenīgā, bet šoreiz traumu guvušā Kriša Meļņikoņa starta.

C1 laivu klasē vīriešiem, trasē neredzot atveseļošanās periodā esošo Baltijas čempionu Emīlu Putniņu, pārsteidzoši pozitīvu, lai neteiktu neticamu, brīnumu uzražoja Ralfs Baldiņš, kļūstot par Latvijas vicečempionu.

Vienlaikus tika izcīnīti arī tituli veterānu konkurencē. Par Latvijas čempionu K1 laivu klasē vīriešiem, kā iepriekšējās reizēs, kopš sasniedzis šo vecuma kategoriju, kļuva Kaspars Pakers, bet vēl nebijis 2. vietas panākums C1 laivu klasē vīriešiem Guntaram Strazdītim.

Mūsu valsts galvenajās sacensībās ar ierastajiem konkurentiem vienaudžiem –  kurš pārsteidzoši uzslavējami, kurš aplam negaidīti taisot cirku – sacentās arī VSA-Valmiera mazuļu flotes kapteiņi Emīls Varslavāns, Mārtiņš Plaudis un Matīss Sils. Jaunie ūdens un dažkārt akmeņu racēji varēja aptvert, cik pagaidām vēl nesasniedzams vai tomēr ne tik tāls viņiem ir Baltijas mēroga lielo maču pusfināls.

RITVARS CELMIŅŠ, seškārtējs Latvijas čempions airēšanas slalomā. Jāņa Dziļuma foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru