Visu uzmanību ceļam!

- 8.Decembris, 2021
Rūcamlapa
Laikrakstā

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) organizētu sabiedrības un autovadītāju viedokļu aptauju par to, cik lielu uzmanību pie stūres esošie veltī ceļam, šī gada novembrī veica pētījumu kompānija Norstat Latvija. 

Tajā piedalījās 1001 respondents vecumā no 18 līdz 74 gadiem. No aptaujas respondentiem auto vadītāji bija 842 jeb 83,4% no visiem dalībniekiem. Lūk, kādi bija iegūtie rezultāti par biežāk sastopamajiem iemesliem neuzmanībai uz ceļa, vadot auto, kā rezultātā rodas ceļu satiksmes negadījumi.

Latvijā vairums (74%) autovadītāju ir pārliecināti, ka riskantākā rīcība, vadot automašīnu, ir sociālo mediju patēriņš. Savukārt gandrīz puse (45%) respondentu norāda uz mobilā telefona sarunām pie stūres ar vai bez tālvadības sistēmas, sekojot 42% aptaujāto cilvēku, kuri akcentē grima vai frizūras piekoriģēšanu spogulī.

Palielināta iespēja iekļūt ceļu satiksmes negadījumā šofera neuzmanības dēļ tiek saistīta arī ar mijiedarbību ar bērniem vai mājdzīvniekiem (33%), ēšanu pie stūres (29%) un darbošanos ar auto kontroles sistēmām (12%). 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru