Visu mēs nevarēsim, bet tas nav nekas jauns

- 5.Septembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Virsrakstā ietvertos vārdus teica Krišjānis Kariņš, turklāt tos attiecināja uz nākamā gada valsts budžetu. Kā jau ierasts, strīdi un debates sākas par papildu finansējuma sadali. Politisko spēku daudz, vēlēšanu laikā tika sasolīts «ne pa jokam». Turklāt tagad vainu vairs īsti nevarēs novelt uz iepriekšējo valdību.

Situācija jau kopumā ir vienkārša. Plānots, ka papildus pieejamā nauda ir aptuveni 100 miljoni eiro. Ar piebildi, ka «Rīgas Satiksmei» nebūs jāpiešķir kādi 70 miljoni. Ministriju papildus pieprasītā summa prioritārajām vajadzībām iespējas pārsniedz nieka deviņas reizes. Precīzāk, ministrijas 2020. gada budžetā prioritārajiem pasākumiem pieprasījušas 953,5 miljonus eiro. Nav jābūt izcilam matemātiķim, lai saprastu, ka lielākajai daļai no prasītā naudas nepietiks.

Situāciju sarežģī tas, ka katrs valdībā esošais politiskais spēks negrib atkāpties no savu pārvaldīto ministriju pieprasītā. Vienkāršai ģimenei šādā situācijā būtu skaidrs, ka ir tikai divas, varbūt trīs iespējas. Pieejamo izmantojam tur, kur tas vajadzīgs visvairāk. Ir gan iespējams kaut ko nedaudz atvēlēt visām vajadzībām un cerēt, ka gadu izvilksim un pēc tam pēkšņi kļūs labāk. Var jau aizņemties, bet aizņēmums jāatdod, turklāt ar procentiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru