Viss attīstās uz labu

- 29.Decembris, 2017
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Burtnieku novada dzīvei sekoju kopš tā dibināšanas, tāpēc par aizvadīto gadu man īpašs gandarījums — izskatās, ka te pēc pašvaldību vēlēšanām beidzot būs rimušās lokālās politiskās vētras...

2017. gadā daudz nopietnu darbu paveikts: jaunā veidolā pārtapis Ēveles tautas nams, Valmieras pagastā tapusi jaudīga kūdras substrāta ražošanas un iepakošanas stacija.

Novadā seši pagasti, katrs ar savu odziņu. Tāpēc tik vārīgs ikviens jautājums par kādām iespējamām strukturālām pārmaiņām. Lai nomierina satrauktos prātus novada domes priekšsēdis GUNTARS ŠTROMBERGS:

«Jebkura reorganizācija jāveic tikai tad, ja tā kārtīgi izplānota, jābūt ekonomiskam pamatojumam. Ja mēs, apvienojot pagastu pārvaldes, ieekonomējam, ietaupām, gūstam labāku pārvaldījumu un pierādām, ka tā būs labāk, — to var darīt. Ja mainīts tiek tikai formāli, lai citiem rādītu, ka mēs te kaut ko darām, — tas nav jādara! To nedrīkst darīt, jo visur apakšā ir cilvēki. Kaut kāda reorganizācija noteikti būs — paliks sešu vietā četras vai divas pagastu pārvaldes, es to nevaru pateikt, taču noteikti jābūt skaidri definētam, ko mēs ar šādu reorganizāciju gribam panākt, visur jābūt precīziem aprēķiniem, ko tas dos!»

Arī 2018. gadā Burtnieku novadā lieli darbi plānoti — ar jaunu iekšējo saturu vecajā vietā būs Matīšu kultūras nams, taps jauns bloks ar 80 vietām bērnudārzam Burtiņš Valmieras pagastā... Lai piepildās!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru