Vispirms restartēs Rīgu, tad Saeimu?

- 6.Decembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Valdības partiju uzstājīgie mudinājumi Jurim Pūcem neceremonēties ar galvaspilsētas pašvaldību beidzot panāca savu – VARAM konsultējas par iespējamo ārkārtas vēlēšanu dienu ar Centrālo vēlēšanu komisiju un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi.

Rīgas Domes pirmstermiņa vēlēšanas varētu notikt nākamā gada 22. vai 29. februārī. Juridisko pamatojumu pašvaldības patriekšanai vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs saredz tās atkārtotā nespējā tikt galā ar vienu no municipalitātes autonomajām funkcijām – nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Pie viena Pūce atgādina arī par sistemātiskiem pārkāpumiem RD rīcībā, korupcijas skandāliem un budžeta līdzekļu izšķērdēšanu.

Saeimas vairākumam šķiet svarīgi, lai pamatojums RD atcelšanai tiešām būtu tiesiski nevainojams, jo var gadīties, ka lēmums vēlāk būs jāaizstāv Satversmes tiesā. Pilsētas vai novada domes tiek parlamentā atlaistas ar īpašu likumu, kura projektu tam iesniedz Ministru kabinets. Padzītās domes vietā tiek iecelta pagaidu administrācija, kas strādā līdz brīdim, kad pilnvaras pārņem jaunievēlēto deputātu sasaukums. Tiek prognozēts, ka Saeimas lēmums būs gaidāms nedēļu pirms Ziemassvētkiem un ka tam esot garantēts balsu vairākums.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru