Vislabākā māte pasaulē

- 24.Janvāris, 2013
Viesis
Laikrakstā

ILONA KALNIŅA. A/s VSŠ stikla šķiedras ražošanas operatore. Ceha arodorganizācijas vadītāja. Divu pieaugušu meitu Madaras un Ievas māte.

Aizslēgtā pasaule

Ilona dzimusi Vaidavā, bet jau no agras bērnības ir valmieriete. Valmieras 5. vidusskolas pirmā izlaiduma absolvente. Bija sapnis par mācībām Bulduru dārzkopības tehnikumā, jo tolaik ļoti patika un interesēja košā ziedu pasaule. Diemžēl durvis uz to palika slēgtas. Saslima mamma. Brāļi Ivars un Māris varēja turpināt skoloties augstskolās, bet pastarītei Ilonai nekas cits neatlika kā respektēt tēva norādījumu par palikšanu pie mammas. Tēvs no ģimenes aizgāja. Ilona pašaizliedzīgi rūpējās par mammu līdz pat viņas pēdējai mūža dienai.

Atbalsts vienmēr bija abi brāļi, kuri nedzīvo Valmierā. Kalniņiem kopā sanākšana un ģimeniskums joprojām ir svēta lieta. Viņu ir daudz: brāļu bērni, mazbērni, brālēni un māsīcas, un kur vēl draugi. Ilona stāsta, ka tās kopā būšanas reizes allaž esot sirsnīgas un jautras — ar dziesmām, dejām, mūziku.

Nepalikt malā

Ilona ir ar švunku. Itin visā. Padomju laikos, kad skolās bija militārā mācība, Ilona klasē bijusi komandiere. Šajās mācībās lieliski apguvusi, kā rīkoties ar šaujamieročiem un pielādēt karabīni. Tā uztrenējusies, ka pēcāk VSŠ rīkotajās sniega desanta sacensībās karabīnes pielādēšanā uz laiku palikusi nepārspēta, uzvarot pat puišus. Vienmēr aktīva. Gan savulaik komjaunatnē, gan vēlāk arodbiedrībā. Viņu kā strādnieku delegāti izvirzīja visu PSRS republiku strādnieku pieredzes apgūšanas braucienam uz Dāniju. Tā viņai bija pirmā svešu zemju iepazīšanas reize.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru