Visi uz Rīgu!

- 4.Jūlijs, 2023
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

«Neviena nav mājās, visi ir Dziesmusvētkos!» – nebūtu jābrīnās, ja šādi uz lapiņas steidzīgā rokrakstā uzšņāpts teksts būtu pie visu novada kultūras namu ārdurvīm līdz pat nākamajai nedēļai.

No visiem mūsu Valmieras novada 59 pašdarbības kolektīvu 1348 dalībniekiem, kuri piedalās šajos Dziesmu un deju svētkos, dziedošie, dejojošie un muzicējošie novadnieki šobrīd ir Rīgā.

Daļa kolektīvu bija devusies uz Rīgu jau 30. jūnijā un 1. jūlijā, tomēr lielākais vairums uz galvaspilsētu posās svētdien, 2. jūlija agrā rītā. Autobusi jau no pieciem rītā «uzlasīja» pašdarbniekus no novada 11 kultūras namiem un četrām Valmieras skolām un apņēmīgā gaitā stūrēja taisnā ceļā uz Rīgu pretī Lielajam notikumam.

Arī pie Valmieras Kultūras centra brīdi pirms sešiem kā skudriņas saradās arvien vairāk braucēju. Lielākoties visi bija svētku drānās, jo, aizbraukušiem Rīgā, tūlīt vajadzēja stāties gājienam. Vīriem pie rokas bija kompakts svētku dalībnieka vajadzībām nepieciešamais «iztikas minimums», kamēr dāmas nopūlējās ar palieliem čemodāniem un apaļīgām somām.

PIE VALMIERAS KULTŪRAS CENTRA 12 kolektīvi priecīgā noskaņā, dažs ar dziesmām un akordeona skaņu pavadīts, sakāpa autobusos, lai dotos uz Rīgu pretī Lielajam notikumam. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru