Visi torņi graudiem pilni!

- 10.Septembris, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

«Brīnišķīgs gads lauksaimniekiem!»

Tieši tā, 9. septembra rītā vaicāta, cik tālu jaunās ražas novākšanā tikuši Vidzemes un Latgales lauksaimnieku kooperatīva «VAKS» biedri, atbildēja uzņēmuma komercdirektore un agronome ZINTA JANSONE. Viņa sarunā uzsvēra: lai arī kopumā kooperatīva biedru laukos jaunā raža vēl esot vācama apmēram 5000 hektāru platībā, tomēr jūtams, ka šīs sezonas ražas vākšana pamazām tuvojoties finiša taisnei. Pašlaik kooperatīva graudkopji pārsvarā vācot vasaras rapsi un lauku pupas. Paralēli ražas vākšanai arvien notiekot intensīvi sējas darbi, ko šogad bez aizķeršanās varot paveikt optimāli labākajos ziemāju sējas termiņos. «Vienīgi zeme varēja būt mitrāka, bet citādi – lauksaimnieki var būt gandarīti par nozarē ieguldīto un tā vērā ņemamo atdevi ražā,» – tā teica Zinta.

No kombaina uz traktoru

Kad augusta pēdējās dienās «Liesma» ieradās kooperatīva «VAKS» filiālē Matīšos, tur pēc neilgas piespiedu pauzes atkal bija atsākusies ražas pieņemšana. Tobrīd aktualitāte bija auzu kulšana. Lūk, ko uzzinājām no «VAKS» Matīšu filiāles vadītāja ROMĀNA BALAŅUKA:

«Kopumā par šo sezonu var teikt, ka tā ir izdevusies: ar iekultajām ražām zemnieki ir apmierināti, un arī mums, veicot graudu pirmapstrādi, uzglabāšanu un realizāciju, darba ir tik daudz kā nekad agrāk. Bija pat viens brīdis, kad jaunās ražas pieņemšanu nācās pārtraukt, jo fiziski diemžēl nebija iespējams iespaidīgos graudu kalnus pārvietot: visi torņi, novietnes un pat pagalmi bija pilni. Tiklīdz kaut ko no zemnieku vākuma izvedam realizācijā, tā atbrīvotās vietas tūdaļ atkal piepildās. Rindas un graudu pieņemšanas pārtraukums – tas ir īslaicīgi, tādēļ mums ir prieks par lauksaimnieku sapratni. Sazināmies, jau laikus informējam, ka uz kādu brīdi atkal nāksies ierobežot kravu pieņemšanu, un lauksaimnieki tikpat elastīgi paveic citus aktuālākos lauku darbus. Visbiežāk – no kombaina pārsēžas uz traktoru un veic ziemāju sēju vai arī nelielo atelpu velta tehnikas apkopei, lai ražas novākšana tālāk ritētu tikpat raiti kā līdz šim. Vēl jau darāmā gana, tiklīdz pabeigs auzu kulšanu un pieņemšanu, tā dienaskārtībā būs lauku pupu vākšana, un visbeidzot gaidīsim griķus. Mēs šo kultūru pieņemam un ar to strādājam tikai trešo sezonu, tādēļ arvien vēl nākas tai un tās īpatnībām pielāgoties.

RAŽAS PIEŅEMŠANA TURPINĀS. Alekseja Koziņeca foto

Komentāri
Pievienot komentāru