Visi ceļi vedīs uz Matīšiem!

- 30.Jūlijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš pagājušās otrdienas Matīši ne tikai Burtnieku novadā, bet arī tālākiem kaimiņiem ir ne vien kultūras citadele ar rekonstruēto, faktiski no jauna uzbūvēto Tautas namu un tur piedāvātajām garīgo vērtību baudīšanas iespējām, bet arī vieta, kur, neaizbraucot līdz Vidzemes industriālajai galvaspilsētai Valmierai, nokārtot dažādus ikdienā vitāli svarīgus privātos jautājumus. Jo 21. jūlija pēcpusdienā pagasta pārvaldes namā (Skolas ielā 11) šeit ar nelielu svinīgu ceremoniju tika atklāts Burtnieku novada Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs.

Bez mājiniekiem klāt bija novada domes priekšsēdis Edvīns Straume un izpilddirektors Mārtiņš Kļaviņš, bet Rīgas roku pārstāvēja divas kundzes no galvaspilsētas – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Vienas pieturas aģentūras nodaļas vadītāja Maija Anspoka un Latvijas Pašvaldību savienības padomniece reģionālās attīstības jautājumos Ivita Peipiņa.

Kad simboliski bija piestiprināta par jauno pakalpojumu vēstošā izkārtne, EDVĪNS STRAUME nedaudz pastāstīja par otrdienas notikuma priekšvēsturi: «Atceros, ka pie mums uz pašvaldību atbrauca Maijas (Anspoka) kundze, šķiet, toreiz mums bija domes sēde, un mēģināja mūs pārliecināt, ka tas ir pareizais ceļš, kas jāiet. Viņa noteikti kaut ko jau bija dzirdējusi par novada reformu, tāpēc visi tie saukļi bija par efektivizāciju un optimizāciju, par aģentūru, lai lauku cilvēks neklejo pa desmit iestādēm, ka ir jābūt vienai vietai, kur pēc iespējas var saņemt visus šos pakalpojumus.

Ilgu laiku mēs Maijas kundzi neklausījām. Jo īsti nevarējām izšķirties, kurā vietā to darīt. Pie Valmieras it kā būtu blīvāk, tur vairāk cilvēku, taču it kā nebūtu loģiski, jo tur pēc dažām autobusu pieturām pieejama visa Valmieras infrastruktūra. Tad domājām to darīt kaut kur dziļāk laukos, taču tur, kur vēl puslīdz dzīva satiksme un arī cilvēku kustība. Bija izšķiršanās starp Burtniekiem un Matīšiem. It kā Burtnieki tīri teorētiski ir administratīvais centrs, taču (no satiksmes plūsmu viedokļa) dziļi kabatā iekšā... Tad tas kalpotu tikai Burtnieku sabiedrībai, jo tur no lielā ceļa iekšā braukt nebūtu loģiski. Šeit, Matīšos, vai tu brauc garām no Alojas, Mazsalacas vai pat no Valmieras un no Ainažiem, visur satiksme ir pietiekami intensīva. Ilgi mūs kārdināja ar dažādiem burkāniem: dariet, mēs jums dosim naudu, nopirksim pildspalvu un datoru, un iedosim vēl drusciņ algai...

JAUNS SĀKUMS. Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra atklāšanas brīdī pie Matīšu pagasta pārvaldes ēkas kopbildē (no labās) Edvīns Straume, Maija Anspoka, centra speciāliste Ieva Brasle, novada izpilddirektors Mārtiņš Kļaviņš, Ivita Peipiņa un Matīšu pagasta un Vecates pagasta pārvaldes vadītāja Skaidrīte Klāsone.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru