Visai bezjēdzīga skandalēšana

- 3.Jūlijs, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Pēdējā laikā uzmanības centrā ir nonācis valsts uzņēmums AS Latvenergo, ap kura padomi virmo pamatīgas kaislības. Vispirms ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) atlaida minēto institūciju, ieceļot vietā pagaidu padomi, bet nupat pilnā sastāvā no amatiem atkāpās arī tā, attaisnojoties ar politisko spiedienu.

Uzņēmumu padomes, jāatgādina, ir tādas kā uzraugošās un kontrolējošās institūcijas, kuras pieskata, lai uzņēmumu darbība atbilstu deklarētajiem mērķiem un notiktu likumā noteiktajos ietvaros. Oficiāli, protams, katras kompānijas padomei ir arī detalizēts pienākumu un pilnvaru apraksts, taču, ja vienkāršoti, tad padomju būtība ir apmēram tāda.

Valsts uzņēmumos vai uzņēmumos ar valsts kapitāldaļām (kā liecina publiski pieejami dati, valsts ir tieša kapitāldaļu turētāja 94 kapitālsabiedrībās, bet 65 kapitālsabiedrības ir netiešā valsts pārvaldībā) savus pārstāvjus šajās padomēs, protams, nozīmē valsts. Tieši  kura valsts struktūra to dara, ir atkarīgs no virknes faktoru, ieskaitot to, kuras ministrijas vai vēl kādas iestādes ziņā atrodas uzņēmums (kas ir valsts kapitāldaļu turētājs), politiskajiem kompromisiem u.c., taču principā var teikt, ka to dara valsts. Un pašvaldību uzņēmumos attiecīgi pašvaldības.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru