Viltus ziņas pārblīvē informācijas telpu

- 29.Augusts, 2018
Viedokļi
Laikrakstā

Tuvojas vēlēšanas, un palielinās interese par notikumiem politiskajā manēžā. Iedzīvotāju viedokļi ir krasi atšķirīgi, kādam šis process ir vienaldzīgs, zaudēta cerība, ka kaut ko ir iespējams mainīt, bet ir arī gluži pretēja nostāja – aktīvi iesaistās un dalās ar saturu.

Šeit arī uzmanīgiem ir jākļūst mums pašiem. Pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica komanda aktīvi dalās ar politiķu darbiem, un ne visi ar tiem var lepoties. Tāpat žurnālisti apkopojuši viltus ziņu tīklu, izveidojot «melno sarakstu» ar viltus, klikšķu un politiskās ievirzes lapu uzkrītošākajiem piemēriem.

Krietni lielu daļu no lapām nobloķēju savā Facebook.com, tiklīdz saprotu, ka avots publicē viltus ziņas, lai turpmāk es tās nelasītu un netērētu savu laiku, pārbaudot tās. Bet citi viegli lasa notikumus sociālajos medijos un neiedziļinoties dalās ar tiem, jo vēlas informēt arī savus draugus. Biežāk mājaslapas, kas krāj klikšķus, izveido skandalozus virsrakstus, tā traucējot reāli svarīgiem notikumiem nonākt cilvēku redzeslokā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru