Vika pasaku parkam – 15

- 8.Aprīlis, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Par godu darbības jubilejai ar Kocēnu novada pašvaldības atbalstu parks papildināts ar jaunu un iespaidīgu Nesa un Nesijas skulptūru, kas tapusi, iedvesmojoties no pirmā aprīļa jubilāra – rakstnieka Vika (Viktora Kalniņa) – sarakstītās pasakas «Zemūdens bara lielā diena». 

Jāatzīmē, ka pēc šīs grāmatas motīviem 1991. gadā Latvijā tika izlaista pirmā pilnmetrāžas animācijas filma «Ness un Nesija», kuras režisori ir Ansis Bērziņš un Roze Stiebra, savukārt mūzikas autors – komponists Zigmars Liepiņš. Liesma aprunājās ar Dikļu kultūras centra vadītāju Innu Krēsliņu. 

«Laika zobs tika stipri skāris vecās Nesa un Nesijas skulptūras, kas sastāvēja no divām daļām, mitrums bija darījis savu. Mums jau iepriekš bijusi sadarbība ar Jāni Kalniņu, viņš rīkoja arī pēdējo koktēlnieku plenēru. Uzrunājām Jāni par jaunas skulptūras «Ness un Nesija» izveidošanu. Parūpējāmies par materiālu iegūšanu, parka teritorijā bija nogāzies varens osis – izvedām no parka un izmantojām par materiālu jaunajai skulptūrai. Jānis jau Vika parkā ir veidojis mazākas skulptūras – zvirbuli, zaķi, protams, viņš veidoja skices, ko saskaņoja ar Viku, jo bez autora padoma nevarētu, Ness un Nesija ir Vika darbs. Pagājušajā gadā Jānis brauca pie mums un aiz kultūras nama strādāja nedēļu – gatavoja Nesu un Nesiju. Pa ziemu skulptūra tika novietota šķūnī, lai drusku pažūst, jo Jānis to apstrādāja ar materiālu, lai tā ilgāk saglabātos.»

NESS UN NESIJA. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru