Vieta, kur pilis līdz ceļiem

- 11.Jūnijs, 2024
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Jūlija vidū apritēs vien gads, kopš apmeklētājiem tika atvērts MiniCiems. Vidzemes pilis un muižas miniatūrā jau paspējuši apmeklēt interesenti no visām Latvijas malām, un komplimentus bārsta arī ārzemju ceļotāji.

Komplimenti ir jāvelta vienam cilvēkam – SANTAI PAEGLEI. Santa šīs miniatūrās celtnes izlolo un būvē, viņa izveidoja MiniCiemu, viņa teritoriju kopj un sagaida katru, kurš atbrauc un taujā – nu, kā tas viss ir iespējams? 

«Ir tikai jāgrib! Ko cilvēks nevar izdarīt, iemācīties, ja vien ir vēlēšanās. Un jādara, protams,» saka MiniCiema saimniece Santa Paegle. Santa ir cempēniete, bet viņas veidotā tūrisma objekta adrese ir nedaudz cita – Valmieras novada Brenguļu pagasta «Paeglīši». Tas netālu no Jaunvāles. Informāciju par MiniCiemu var atrast sociālajos tīklos, Santa izveidojusi arī mājaslapu, kur svarīgākā informācija, tur arī «Liesma» lasīja, ka uz MiniCiemu jābrauc pa Valmieras – Smiltenes šoseju, tad pie ceļa zīmes, kur norāde uz Mārsnēniem 8 kilometri, ir jānogriežas, drusku jāpabrauc pa grants segumu, un pavisam drīz, aiz maza ceļa līkuma jau būs norāde MiniCiems.

ŠOBRĪD MiniCiemā aplūkojamas deviņas dažādas Latvijas ēkas miniatūrā (mērogā 1:25) – Trikātas baznīca, Mēru muiža, Vijciema baznīca, Alūksnes Jaunā pils, Lazdiņu pusmuiža, Brenguļu (Dzērvīšu) skola, Stāmerienas pils, Grundzāles un Kalnienas muiža. Bildē Santa ar saviem izcilajiem darbiem un Kalnienas muižu, kas ir MiniCiema jaunums. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru