Vietā, kur domas raisās

- 8.Janvāris, 2018
Pilsētās un novados
Portālā

Novadā Ziemassvētku brīžiem un gada nogalei īpašu svinīgumu sagādāja pagastu centros — Brenguļos, Kauguros un Trikātā — pašu darinātās un izvietotās latvju rakstu zīmes. Par tām šīs idejas autore, Brenguļu un Cempu bibliotēkas vadītāja AIGA BLUMBERGA:

«Vispirms bija vajadzības izjūta, lai te pie «Kaimiņiem», arī citu pagastu centros būtu kaut kas tāds, kas dotu gaišas svētku izjūtas. Tad sāku par to domāt, lasīju, pētīju, konsultējos ar kolēģēm un draudzenēm, un radās ideja veidot lielas, iegaismotas, vējā brīvi plandošas un cilvēkus uzrunājošas rakstu zīmes. Tapa skices, pēc kurām pagasta saimniecības daļas vadītāja Jāņa Fūrmaņa rosinātie vīri tās palīdzēja izgatavot un izvietot. Visas ir trijos eksemplāros, katra pagasta centram. Pašai man vislabāk patīk, kā tās izskatās Trikātā. Katrai zīmei ir sava nozīme, bet mana iecere ir, lai katrs tās var skatīt, pētīt pēc sava prāta, atrast sev sirdij un domām tuvāko zīmi un tajā saskatīt kaut ko savējo, kas tajā brīdī ir svarīgs, liek aizdomāties. Jumja zīme, sietiņš, saulīte, aka, ozolītis — katrai no šīm zīmēm ir spēks, kas kādam kaut ko var iedot, bet var arī atvairīt. Ir gandarījums, kad redzu, ka cilvēkiem patīk. Ne vien brengulieši, arī garāmbraucēji piestāj un pie šīm zīmēm fotografējas. Mūsu pagastu centri gada nogalē ar šīm zīmēm bija kļuvuši pamanāmāki.»

SPĒKA DEVĒJAS. Aiga Blumberga pie pašas iecerēto latvju zīmju veidojumiem. Ārijas Romanovskas foto

Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem

Komentāri
Pievienot komentāru