Viesuļvētra Donalds

- 20.Janvāris, 2017
Viedokļi
Laikrakstā

Šodien savā amatā stājas Amerikas Savienoto Valstu 45. prezidents Donalds Džons Tramps, seniors (14.06.1946.) — cilvēks bez jebkādas iepriekšējās politiskās karjeras un globāla uztraukuma cēlonis.

Esam piedzīvojuši kaut ko tādu, kas vēl nesen šķita iespējams tikai pavisam fantastiskā Holivudas «bojevikā». Turklāt droši vien arī tad daudzi cilvēki būtu pārliecināti, ka filmas scenārija autors noteikti ir atradies kādu postošu ķīmisku vielu varā. Diemžēl stāsts par «trako, kurš ticis pie autobusa stūres», nu ir nepielūdzama realitāte. Turklāt tajā būs jādzīvo mums visiem, lai cik milzīgs šķistu attālums no Valmieras līdz Vašingtonai.

Tomēr man gribas cerēt, ka pēc daudziem gadiem mēs atzīsim: šāda politiskā viesuļvētra ASV varas gaiteņos bijusi noderīga, pat svētīga. Trampa neordinārā valdīšana var izvēdināt daudzus piesmakušus kaktus amerikāņu varas aparātā un politikā. Ja mēs Latvijā pārcietām «marsieti», «oligarhu kapusvētkus», Saeimas logu sišanu vai «briežu dārza Gunti», iegūstot vairāk vai mazāk paliekošas mācības, tad kāpēc daudz stiprākai un bagātākai aizjūras nācijai arī četrus gadus nepanest savu krustu?

Komentāri
Pievienot komentāru